Падіння політичного дому Кеннеді

“Українське слово” 18 лютого 2010 року

Віктор Каспрук

Посилаючись на смерть свого батька Едварда Кеннеді, який помер у серпні 2009 року, Патрік Кеннеді оголосив, що не буде добиватися свого переобрання в Конгрес від штату Род-Айленд у листопаді 2010 року. Його заява означає, що політична сімейна сага родини Кеннеді, які були присутні в Конгресі протягом більше ніж 60 років, закінчується. Адже вперше до палати представників був обраний Джон Ф. Кеннеді ще у 1946 році.

Про це було заявлено у відео-зверненні Патріка Кеннеді до своїх виборців. Після двох десятиліть в політиці він вирішив дати життю «новий напрямок» після восьми термінів в Палаті представників. «Проте я буду продовжувати свою боротьбу, яку ми вели разом, – наголосив 42 річний Кеннеді, – особливо на захист тих, хто страждає від депресії, наркоманії, аутизму і травматичного стресу». Тема наркоманії для політика є особливо актуальною, адже свого часу він лікувався від неї.

Роб Моррісон, виконавчий директор National Association of State Alcohol and Drug Abuse Directors, заявив, що «Кеннеді провів величезну роботу в боротьбі з алкоголем і питанням наркотиків. Його паралельна робота щодо реформ в охороні здоров’я, правосуддя щодо неповнолітніх та забезпечення збільшення федерального фінансування програм з проблем наркоманії – це лише деякі з його досягнень». Власне, в результаті його законопроектів мільйонам американців була надана допомога і його політична спадщина в цьому напрямку є вагомою і значною».

Батько, сенатор Едвард Кеннеді, був для свого сина, який віддав належне його пам’яті, «найбільшим наставником і довіреною особою та постійним джерелом сили духа», але, як вважає Патрік Кеннеді, його життя набуває нового напрямку. «Мій батько вчив мене, що ядром політика є його служіння іншим, – підкреслив конгресмен Кеннеді, – протягом двох десятиліть я мав честь представляти людей мого штату. Він прищепив мені глибоку прихильність до державної служби – або через виборні посади, або через адвокатську діяльність». Ймовірно, що смерть Кеннеді-старшого зіграла велику роль у прийнятті подібного рішення для його сина Патріка Кеннеді. Адже в них не лише були надзвичайно гарні відносини, як батька і сина, а ще й і партнерські відносини, як старшого і молодшого політиків. І це дуже складно вставати і йти на роботу кожного дня, коли вашого старшого партнера вже не існує. Тому подібне рішення – це не тільки розбите серце сина після того, як його батько помер.

Сьогодні у Сполучених Штатах намагаються зрозуміти, чому Патрік Кеннеді вирішив зійти з політичної дистанції і прийняв рішення більше не переобиратися до Конгресу. І якщо однією із причин є його особистий фактор після смерті батька, то не можна виключати й того, що, можливо, він стикається у своєму виборчому окрузі з більш конкурентоспроможною політичною силою. Адже нещодавнє опитування в окрузі Кеннеді в штаті Род-Айленд, котре було проведено WPRI-12, показало його 56-відсотковий негативний рейтинг, який зростає до 62 відсотків на рівні штату. І лише 35 відсотків виборців в окрузі Патріка Кеннеді заявили, що вони будуть голосувати за його переобрання. Ще 31 відсоток стверджували, що вони б розглянули інші кандидатури, а 28 відсотків заявили, що будуть голосувати, аби замінити Кеннеді.

Крім того, республіканець Джон Лафлін J. II, ветеран-законодавець штату, офіційно оголосив про свою кампанію проти Кеннеді, заявивши, що син старого демократа Едварда Кеннеді перебуває поза зв’язком з виборцями штату Род-Айленд, якщо він прагнутиме до дев’ятого дворічного терміну. «Ми отримали конгресмена, – сказав Джон Лафлін, – який не має зв’язку з виборцями і народом. Він є із тих політиків, які діаметрально протилежні потребам людей – підняттю економіки і створенню робочих місць. І ми не можемо собі дозволити цього більше».

Ще однією причиною подібної заяви і потрясіння політичної династії Кеннеді є те, що Патрік Кеннеді почав втрачати ґрунт під ногами, коли зіштовхнувся з добре фінансованим противником з боку Республіканської партії. Тому, ймовірно, Кеннеді не дивлячись на свою «голубу» політичну кров, вирішив не доводити ситуацію до краю, коли він стане «паперовим тигром» і втратить повністю підтримку в своїх виборців. Як вважають деякі експерти, «Республіканці можуть зупинити клан Кеннеді. Адже сім’я Кеннеді прийшла до політики поєднуючи алкоголь і владу, і йде з неї також завдяки алкоголю. Патрік Кеннеді навіть не зміг прийти на похорон свого батька тверезим. У такому разі можна сказати йому «До побачення і скатертиною дорога».

Наступною вагомою причиною рішення Патріка Кеннеді стало те, що він вирішив відмовитися від державних посад для того, аби зосередитися на своєму особистому житті і сім’ї, після того, як побачив, що його батько помер в оточенні близьких. Як наголосив Патрік Кеннеді, розмірковуючи про смерть американського сенатора Едварда Кеннеді: «Я пройшов через те, що змусило мене до більшого самоаналізу і саморефлексії. Зараз особисте життя має для мене велике значення. Емоційні особисті зв’язки з близькими і люблячими людьми затьмарюють все інше».

Все це вказує на те, що Патрік Кеннеді хоче мати свою сім’ю. Це, безумовно, йде від його мислення. Коли він стояв біля ліжка, на якому помирав його батько, і там було багато людей, Патрік Кеннеді не міг не замислитись над тим, що він у свої 42 роки ніколи ще не був одружений, і, скоріше, в якийсь момент він вирішив, що хотів би мати сім’ю. Адже сам конгресмен говорив про те, що став ближче до свого брата Теда-молодшого і сестри Кари в останні дні життя свого батька. І що він не може собі уявити, що вмирає наодинці. «Я не можу собі уявити, – наголосив Кеннеді, – що настає останній рік мого життя, а в мене немає дітей. Тому всі законодавчі досягнення у світі не мають значення».

Патрік Кеннеді описав той час, який він провів разом зі своїм батьком після діагностування в нього раку мозку в травні 2008 року. «Я ніколи не забуду, що він сказав мені наприкінці літа 2008 року, – підкреслив Кеннеді. – Він сказав: «Чи можеш ти побути в будинку разом зі мною, змінивши свій чіткий розклад». У нас було декілька тижнів. Я ніколи не забуду його до кінця свого життя. Це час був для мене найбільшим подарунком, який він ніколи не давав мені раніше у житті».

Патрік Кеннеді не впевнений, що він може стати наступним, хто піде за його батьком, але він хоче змінити модель свого життя після смерті ще й своєї тітки Юніс Кеннеді Шрайвер, яка померла незадовго до смерті свого молодшого брата Теда в серпні минулого року. Як вважає Патрік Кеннеді: «Подібна зміна є невід’ємним фактором підтримки тверезого способу життя. Якщо з’являється «діра» у душі, то багато хто намагається заповнити її іноді неправильними речами, такими, як випивка і наркотики. Але її можна заповнити тільки через любов і служіння високій меті. Такою є воля Божа».

Отож: нині ми є свідками падіння дому Кеннеді, як свого часу були свідками падіння Берлінської стіни. Відставка останнього представника політичного клану Кеннеді означає, що вперше за багато десятиліть Кеннеді будуть відсутніми у великій американській політиці. Можливо, що він дійсно зробив більш правильно, коли вирішив опередити події і не оголошувати про свій відхід пізніше у Вашингтоні під сяйво вогнів. А відчувши, що для нього особисто настає час змін – від цих змін не відхрещувався і націлився на своє майбутнє життя.

http://ukrslovo.org.ua/svit/mizhnarodna-polityka/padinnya-politychnogo-domu-kennedi.html

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s