Перша жінка посол Єгипту в Україні

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

журнал “Надзвичайна ситуація” жовтень 2002 року

Інтерв’ю з Надзвичайним і Повноважним Послом Арабської республіки Єгипет в Україні пані Моною Алі Хашабою політолога Віктора Каспрука

– Пані Посол, Ви перша жінка посол Єгипту в Україні. До Вас були лише Посли чоловіки – Омар Ель-Фарук Хассан і Хусейн Камаль-ед-Дін аш-Шалаш. Ваше призначення – це данина моді чи визнання все зростаючої ролі жінки в єгипетському суспільстві?

– Якщо чесно, те я не люблю, коли роблять якийсь поділ між чоловіком і жінкою. По-перше, я пишаюся тим, що я жінка, і я не бачу ніякої різниці між роботою чоловіка чи роботою жінки. Для мене це все одне і теж. Якщо з роботою, з якою може, справитись чоловік, справитись жінка – яке отут може бути розрізняння? Адже всі ми люди. Роботу ми всі виконуємо на одному рівні. А кінцевий результат залежить не від чоловіка чи від жінки, а від самої людини – як професійно віна може виконувати цю роботу.

Зараз у нас в країні приблизно 50 послів акредитовані за кордоном, а в Міністерстві закордонних справ Єгипту працюють десь 125 жінок. По своїй природі жінка є більш дипломатичною. Тому вона на своєму рівні може вирішити більшу кількість питань. Принцип роботи полягає в чому? Важливо не те, протягом якого часу виконувалася робота, важливий сам кінцевий результат. Хто виконував роботу – теж не важливо. Людина поставила перед собою ціль, і їй необхідно досягти її. Отут саме головне домогтися запланованого чи ж навіть досягти кращого результату. Тобто справа не в моді, а в професіоналізмі а в умінні досягати поставлених цілей.

– Яке місце займає Єгипет у міжнародному співтоваристві?

– По-перше, я хочу трохи торкнутися закордонної політики Єгипту. Ця політика має свої пріоритети, і вона розділяється на різні сфери. Зараз наш головний пріоритет – це економіка нашої країни і її взаємозв’язки з всіма країнами світу. В Єгипту налагоджені гарні і стабільні політичні відносини з усіма провідними країнами світу і між нами немає ніяких розбіжностей. Сьогодні наша головна задача – відкритість єгипетської економіки для світової економічної системи й обмін з іншими країнами економічними ресурсами.

Геополітичне розташування Єгипту спонукає нашу країну одночасно знаходиться в різних сферах інтересів і в багатьох географічних місцях. По-перше, Єгипет – це арабська країна. По-друге – це ісламська держава. В третіх, Єгипет африканська держава. В четвертих, частина єгипетської території знаходиться на території азіатського континенту, що робить Єгипет частиною також і цього континенту. У п’ятих, Єгипет приділяє дуже велику увагу торгівлі в регіоні Середземного моря. І в шостих, Єгипет приділяє дуже велику увагу всьому світовому співтовариству. І свою роботу в цьому напрямку безпосередньо проводить через міжнародні організації.

Єгипет знаходиться в різних сферах впливу і тому в кожному регіоні, у якому б він не знаходився, він розділяє і його недоліки, і його достоїнства і його проблеми… Наприклад, тому що Єгипет є частиною арабського світу, то сама головна для нього проблема – це ізраїльсько-палестинський конфлікт. Він є частиною африканського континенту, їхньої проблеми – це бідність, це – убогість і голод… А в азіатському континенті – теж саме. Він ніби розділяє всі дефекти всіх цих регіонів і всі їхні проблеми. Єгипет з усіма ними конкурує на рівних. І одночасно Єгипет бере участь у процесах, котрі відбуваються у всіх цих різних регіонах. Все це відбувається не з ініціативи самого Єгипту, а визначено його місцем розташування на політичній мапі світу.

Крім різнобічних зв’язків Єгипту з іншими країнами світу, Єгипет відіграє значну роль у всіх арабських і ісламських організаціях. А ще це політичні ініціативи Єгипту, що стосуються демократії і прав людини.

– Життя – це велика гра, у якій, на жаль, дуже легко послизнутися. Яким чином регулюються єгипетською владою фактори соціальної стабільності?

– Почнемо з того, що Єгипет це країна, котра прогресує. Це небагата країна, але і не найменш розвинена країна, як це визначається у рейтингу ООН щодо деяких країн. Прогрес цей у Єгипті був, досягнуть шляхом того, що єгипетський уряд почав приділяти дуже велику увагу соціальної стабільності. А особливо велика увага приділялася тому прошарку населення, що має дуже обмежені доходи. Реалізуючи будь-які проекти в цій сфері, єгипетський уряд піклувався в першу чергу про самі нижні прошарки населення, котрі найбільше вразливі в економічному і соціальному сенсі.

Тому, що стосується будь-як страховок: соціального забезпечення і медичного страхування пріоритетною є турбота про цей прошарок населення. Це також стосується і реалізації будь-яких проектів, від приватизації до прийняття законів у соціальній сфері. Інтереси цього нижнього прошарку враховуються обов’язково. Таким чином, можна прямо сказати, що соціальна стабільність у Єгипті досягнута за рахунок турботи саме про цей прошарок. Так як інші прошарки суспільства є економічно незалежними. Вони можуть самі про себе подбає, але, а якщо про цей шар не подбати, він почне розширюватись, і це в підсумку може викликати небажані соціальні наслідки.

– У вашій країні є прислів’я – “Єгипет – це матір світів”. Які, на ваш погляд є основні риси сучасного єгипетського світу?

– Не тому, що я єгиптянка я вам скажу, що “Єгипет – це матір всіх світів”. Просто я усе своє життя провела за кордоном. Мій батько був Послом, чоловік мій Посол і тепер я Посол. Фактично все моє життя проходило поза межами моєї країни. Але якщо ви мене запитаєте – в якій країні я б хотіла жити, я вам однозначно відповім – у Єгипті. Ви побували в Єгипті чотири роки тому, але якби знову приїхали до нас зараз ви б побачили дуже великі зміни. Сучасний Єгипет – це дуже багато нових об’єктів. Нові аеропорти, нові готелі, нові туристичні комплекси, нові місця відпочинку, нові курорти. Все зроблено на вищому рівні. Всього цього вдалося досягти за останні роки.

Давайте забудемо, що “Єгипет – це матір всіх світів”, що Єгипет це цивілізація, що має семитисячну історію. Сучасний Єгипет він дуже великий, він дуже красивий. У Єгипті дуже багато було цивілізацій. Фараони, ісламська цивілізація, арабська цивілізація, копти, християни. Будь-який турист, який хоче щось там подивитися і його цікавить певна цивілізація, він там знайде своє. В Єгипті зосереджено близько 70% всіх світових пам’ятників архітектури.

Коли я приїхала в Україну я була просто вражена знаннями українців про Єгипет. Люди, що постійно бувають там, їздять на єгипетські курорти чартерними рейсами, із замилуванням говорять, що у вас там з’явився от такий новий цікавий об’єкт, про який я ще й сама не чула. Я була вражена тією великою кількістю туристичних віз, котрі ми видаємо за рік громадянам України. Зараз єгипетський уряд видав закон, що дає можливість українським туристам одержати єгипетську візу не в нас у посольстві, а прямо в єгипетському аеропорті. Тепер багато ваших туристів користуються з цієї можливості, і оформляють та оплачують візи прямо в єгипетських аеропортах, де вони, до речі, коштують у два рази дешевше.

Цікаво, що раніш на всіх єгипетських курортах, чи в Шарм-ель-Шейху чи Хургаді клерки в готелях завжди запитували українських туристів – ви з Росії, ви росіяни, на що українці дуже сильно ображалися. Ні, ви не знаєте, є така держава Україна. Єгиптяни відповідали, ми перший раз чуємо про таку країну. А зараз все навпаки – в росіян запитують – ви відкіля? З України? Тому що зараз Єгипет відвідує дуже велика кількість українських туристів.

– Президент Єгипту Хосні Мубарак є визнаним лідером арабського світу. Яку роль у житті вашої країни відіграє конкретна особистість?

– Хосні Мубарак – офіційно президент Арабської республіки Єгипет. Він дуже багато зробив для Єгипту і всього для арабського світу, але першим пріоритетом для нього є його країна. І вся його діяльність полягає в трьох основних постулатах – стабільності, процвітанні і мирі. Це три пріоритети, про які він завжди пам’ятає. Це три задачі, над рішенням яких він постійно працює. Це три основні проекти в його державній діяльності, що він намагається забезпечити єгипетському народу.

– Як у вашій країні налагоджене співробітництво між органами державної влади і цивільних організацій?

– Наша генеральна рада (Ель-Шура) складається з депутатів, яких обирає народ. Будь-який громадянин Єгипту має право прийти до цієї ради і сказати все, що він хоче довести до відома уряду. Будь-яке громадське питання може вирішуватись таким шляхом. Тому співробітництво між самою громадськістю і державними установами організується за допомогою прямих контактів між двома цими сторонами. Також велику роль у житті єгипетського суспільства відіграє вільна преса. Таким чином, будь-яка соціальна проблема, котра виникає у будь-якому кінці Єгипту, не проходить повз увагу ані регіональної, ані центральної преси.

Суди в Єгипті – це окремий орган влади, що не підкоряється нікому, і вони піклуються про захист прав людини.

-У Єгипті фактично формується політика всього близькосхідного регіону. А як це впливає на життя самого Єгипту?

– Як я вже сказала – Єгипет і сам впливає на навколишній світ і одночасно підлягає його впливу. Тому для нас врегулювання близькосхідного конфлікту, це один із пріоритетів, котрий буде відбиватися і на внутрішній політиці, і на внутрішнім житті Єгипту. Це також стосується і до зовнішньої політики всіх країн, що мають відношення до цього питання. Тому я бачу тільки позитивний результат, якщо цей конфлікт буде вирішений.

Саме головне для нас – це стабільність у цьому регіоні. Стабільність – це ключ до всього. Це ключ до процвітання цих двох країн, це ключ до процвітання всього арабського світу. Сам факт того, що якщо дві країни, два різних народи – Ізраїль і Палестина будуть знаходитися поруч, бік об бік, без стін, котрі їх розділяють, без силового протистояння і насильства, стане фактором стабільності, що буде мати дуже позитивний вплив і на Ізраїль, і на Палестину, і на всі арабські країни.

Зі світової історії відомо, що, як і в цьому конфлікті, війна і насильство ніколи не зможе вирішити ніяке протистояння. В всіх війнах, у всіх воєнних операціях всі конфлікти завжди вирішувалися шляхом мирних переговорів. Я думаю, що й у цьому конфлікті, ні про яке насильство і мови бути не може. Сам Єгипет пройшов через чотири війни, і тому добре розуміє, що ніякі воєнні операції не зможуть вирішити дозволити розбіжності. Всі протиріччя, зрештою, повинні бути нівельовані під час мирних переговорів.

– З якими країнами Єгипет має пріоритетні відносини, і чим це викликано?

– Політичні зв’язки між Єгиптом і всіми країнами світу дуже гарні. Думаю, що всі існуючі країни не можуть погано відгукнутися про Єгипет. Тому в нашій зовнішній політиці немає пріоритетів, щодо тієї чи іншої країни. Для нас найголовніше, щоб контакти були налагоджені з всіми країнами. Щоб товарообіг і торгівля були дуже інтенсивними. Щоб розвивалися стабільні культурні, економічні і політичні зв’язки… Щоб відносини між Єгиптом і іншими країнами світу розвивалися стабільно і динамічно. А особливо це стосується сфери культури. Культурна сфера – це найголовніше в процвітанні стосунків між двома країнами. Колись Шекспір сказав, що «музика – це ключ любові», я ж, перефразуючи його вираз, хочу сказати, що культура – це ключ дружби і любові між двома націями.

На мій погляд, пріоритетними для Єгипту є такі ж країни, як і він сам. Тобто країни, що тільки починають прогресувати. Візьмемо, наприклад Єгипет і Україну, потенціали в них однакові. Співробітничати вони можуть у дуже різних сферах. Найголовніше стати в цьому напрямку на правильний шлях. Навіть стосовно історії є дуже велика подібність між Єгиптом і Україною. Тому пріоритетними для Єгипту є ті держави, що схожі на нього.

– У Єгипті готується законопроект, котрий покликаний зняти бюрократичні перешкоди, які нині стоять перед єгипетськими експортерами. Як вважає професор Американського університету в Каїрі Адел Бешаі, подібний крок має покращити якість єгипетського експорту, щоб бути конкурентоспроможними на світових ринках. Що в Єгипті очікують від введення в дію цього законопроекту і якими мають бути його конкретні механізми?

– Наш президент сказав, що справа експорту – це проблема життя і смерті. Тому зараз найголовніші пріоритети, котрі стоять перед нами – це маркетинг товару, поліпшення якості продукції і усунення всіх бюрократичних перепон. Сьогодні навіть сам президент Хосні Мубарак їздить по всіх заводах, щоб знати якої якості продукцію вони випускають. Та щоб знати чи може міністр, який є відповідальним за дану галузь промисловості, поліпшити якість самої продукції та поліпшити можливості її експорту. Посольства Єгипту в різних країнах також сприяють цьому. Зараз в Україну приїжджає єгипетська делегація з двадцяти чоловік, для того щоб познайомиться з можливостями українського ринку. А незабаром, у свою чергу, українська делегація відправиться в Єгипет, щоб також ознайомиться з єгипетським ринком і його потребами. З моєї точки зору, вам просто не знайти кращих чим в нас тих єгипетських товарів, яких немає в Україні і яких ваша країна потребує..

Працюючи в напрямку розвитку економічного сектора в Єгипті, ми, по-перше, організуємо курси для працівників економічної сфери, щоб вони ознайомилися з усіми аспектами і механізмами, що діють тепер у міжнародній економіці. По-друге, у нас існує інформаційний центр, де можна одержати детальну й оперативну інформацію про всі єгипетські товари, і переглянути їхні списки. Також ми широко використовуємо можливості Інтернету. Зайшовши на наші тематичні сайти, громадянин будь-якої країни, у якому б це не було регіоні світу, може відкрити сторінку, котра його цікавить і одержати вичерпну інформацію про нашу продукцію. Про товари, про їхню ціну і будь-які пільги, які ми можемо надати для експорту визначеної продукції.

Зрозуміло, що реформи будь-якого державного сектора – це тривалий процес. І тут не приходиться розраховувати на чарівну паличку, якою помахав, реформи раптом здійснилися самі собою і народ живе щасливо. Я думаю, що за будь-яку реформу відповідає сам громадянин цієї країни, і вона проводиться для блага людей. Тому до того, як розпочинати реформи, потрібно стабілізувати соціальне положення людини в країні, збільшити турботу про неї і про захист її прав. Тоді вона сама створить передумови для успішної реалізації запланованих реформ. Вона буде їх реалізовувати сама задля себе, своєї родини і своїх близьких.

– Як підкреслив Міністр зовнішньої торгівлі Єгипту Юссеф Бутрос-Галі сьогодні єгипетська економіка знаходиться в стані уповільнення, а не кризи. Якими причинами викликана подібна ситуація уповільнення?

– Наш міністр сказав так, тому що ви адже самі знаєте, якою була економіка Єгипту декілька років тому. Тоді це була дійсно криза. А зараз міняється і економіка, і сама економічна політика Єгипту. В торгівлі також відбуваються великі зміни. Країна переходить на міжнародні стандарти. Це обумовлено участю Єгипту у Всесвітній організації торгівлі і багатьох регіональних організацій подібного профілю.

– У своєму недавньому інтерв’ю провідній єгипетській газеті “Al-Ahram” Міністр зовнішньої торгівлі Юссеф Бутрос-Галі акцентував увагу на тому, що в нинішній економічній реформі він слідує за комбінованою моделлю країн, де були реалізовані подібні реформи – Кореї, Малайзії, Таїланду, Аргентини і Бразилії. Якою мірою синтез технологій цих реформ може бути адаптований до специфіки Єгипту і єгипетського середовища?

– Єгипетські реформи – це не копії модулів тих країн, у яких ці реформи були проведені. Єгипет вивчає інші види реформ, що були реалізовані в усьому світі. А з них вибирає все найкраще, те, що дійсно підходить до життєвої сфери Єгипту. Наприклад, що стосується економічних реформ. Реалізуючи проект “приватизація” і перехід об’єктів державного сектора до приватного сектора ми не могли йти тим шляхом, яким пішли інші країни, тому що в Єгипті було і є дуже бідне населення. І це, на жаль, стосується більшості населення. Тому, перш ніж приступити до впровадження цих реформ у життя, наш президент вважає за необхідне вжити попереджувальні заходи, щоб вони стали прийнятними для того прошарку населення, котрий має обмежені доходи. Тобто ми не сліпо копіюємо економічні моделі інших країн, а творчо відбираємо все найкраще і саме придатне.

– Сучасний Єгипет може експортувати до 400 найменувань експортних ресурсів. Починаючи від електроніки, сталі, машин і до текстилю й одягу. А ще – це продукція сільськогосподарського сектора – фрукти, овочі, лікувальні трави, квіти, рис, фініки… Як ви можете визначити потенціал єгипетського експорту. І чи не здається вам дивним, що лише 1 відсоток цього експорту приходиться на долю Україну.

– Товарообіг між Україною і Єгиптом йде тільки на користь Україні. Єгипет не знає всіх особливостей українського ринку, а Україна експортує в Єгипет більшість своїх експортних ресурсів. Український експорт у Єгипет за рік складає десь 200 мільйонів доларів. А Україна одержує від Єгипту товарів тільки, приблизно, на 21 мільйон доларів. Тобто різниця дуже істотна – у 10 разів. Над питанням торгового дисбалансу і буде працювати комісія, що приїжджає з Єгипту і делегація, що з України приїде в Єгипет для знайомства і вивчення єгипетського ринку. Після експертних оцінок фахівців можна буде визначити шлях, яким чином здійснювати цю торгівлю більш раціонально, пропорційно, з огляду на можливості і потреби обох сторін. Як ви правильно помітили, в України дуже великі потреби в єгипетській продукції. Що ж стосується сільгосппродукції, те отут дійсно відкриваються великі перспективи. Адже Єгипет може експортувати в Україну овочі і фрукти, яких у вас не може бути узимку, а в Єгипті вони цілий рік по дуже дешевих цінах. Правда, я зараз помічаю, що на ринках в Україні з’явилася дуже велика кількість єгипетських фруктів (в основним цитрусові) і єгипетський рис.

– Чи поліпшила недавня девальвація єгипетського фунта конкурентноздатність єгипетського фунта?

– Безсумнівно, що будь-який аспект змін має і свої плюси і свої мінуси. Теж саме можна сказати і про девальвацію єгипетського фунта. Девальвація не дуже добре відбилася на нашій національній валюті у середині самого Єгипту. Але позитивний її наслідок полягає в тому, що це дуже допомагає при взаєморозрахунках за товари в імпорті й експорті. І я думаю, що саме тому альтернативи цьому рішенню зараз просто немає.

– Коли ми потрапляємо до вашої країни, то з замилуванням говоримо, що в світі немає нічого подібного до Єгипту. Як зараз розвивається туристична індустрія Єгипту? Чи вплинула на неї палестинська інтифада, що триває з вересня 2000 року?

– Як я розумію, це питання складається з двох частин. Що стосується першої частини, то інфраструктуру туристичного бізнесу в Єгипті перетрясли з голови до ніг. Її усю витрусили і як би через решето просіяли. Зараз у нас нові готелі, нові аеропорти, яхт-клуби, такий вид розваг, як підвідне плавання, дуже багато всього нового і інфраструктуру туризму несказанно змінили за останній час.

Що стосується палестинської інтифади? Я не думаю, що вона дуже вплинула. Не можна, звичайно, заперечувати, що якийсь вплив на туристичний бізнес у нашій країні вона зробила, але не так вже сильно, як ми цього побоювались. Як я вже говорила, Єгипет він і впливає, і сам знаходиться під впливом цього регіону. Тому побоювання, що ескалація насильства може перекинутися і в інші області регіону, звичайно, є в усіх. Але в Єгипті набагато стабільніше, ніж в самому Ізраїлі і самій Палестині, де люди просто бояться вийти з дому, тому, що знаходяться в центрі подій. В Єгипті ж вплив інтифади відчутний, але не можна сказати, що він є дуже великим.

– Велика роль у близькосхідному мирному процесі належить президенту Єгипту Хосні Мубараку. Яким бачиться з Єгипту вихід сторін, що конфліктують вже довгі десятиліття з цієї затяжної кризи?

– В першу чергу Єгипет хоче припинити це насильство. Всі говорять про палестинський опір, але опір повинен бути, тому, що палестинці піддаються насильству. Тому насильство повинне бути припинене. По-друге, Єгипет вірить у те, що ці дві держави, зрештою, будуть існувати, як дві держави, а не як держава й автономія. Дві держави, між якими буде дуже стабільний і безпечний кордон. Дві держави, в яких люди живуть без всякого побоювання, що інша сторона може щось улаштувати.

Я вважаю, що палестинський народ має ті ж права, що і будь-який інший народ на землі. Ті ж права, що і громадяни інших країн. Що потрібно громадянину? Йому потрібна земля, йому потрібний будинок, йому потрібний дах над головою. Це його право. Я думаю, що ці права потрібно захистити. Нехай нададуть їм їхню землю, їхній будинок і місце, де можна буде посидіти, полежати і дах над головою. І побачите тоді, що все це припиниться. Я вважаю, що в будь-якого громадянина є право на гідне життя – працювати, підтримувати і забезпечувати свою родину і самого себе, і працювати в безпеці для свого життя. Я думаю, що це потрібно надати. Ми зараз живемо в дуже цивілізованому столітті, мі зараз тільки-но увійшли в нове тисячоріччя і це ганьба для всього людства, що дотепер у сучасному світі існує така дуже відстала країна, де людина не може просто спокійно працювати і жити.

І чим швидше це питання зможе вирішитись, тим буде краще. Тому що фактор часу все-таки спрацьовує. Чим довше це протистояння буде тривати, тим більше неприємного осаду на душі в тієї й іншої сторони буде накопичуватись. А це лише розпалює ворожість між сторонами конфлікту. Тому я вважаю, що мир можна досягти тільки шляхом мирних переговорів і через досягнення взаємопорозуміння, а не руйнуючи будинки. Адже, не можна ж серйозно вірити в те, що коли будинки мирних жителів рівняють із землею, і люди залишаються без даху над головою і їм нікуди піти, то цими методами можна досягти миру.

– Арабські країни (Єгипет, Сирія, Йорданія і Ліван) планують побудувати газопровід з Єгипту на Близький Схід. Його кошторис складає 1 мільярд доларів. Який ефект очікується від введення його в експлуатацію?

– Як ви помітили, зараз увесь світ знаходиться в епосі альянсів. Європа об’єднується окремо, інші країни окремо. Тому, я вважаю, що будь-яка акція, що буде відбуватися в межах одного регіону, поліпшить їхні відносини, їхнє взаєморозуміння і їхні зв’язки один з одним. Цей проект, безсумнівно, принесе дуже велику користь всім країнам цього регіону.

– Хто хоч раз побував у Єгипті, не забуде його ніколи. Хто побував у Каїрі – збереже назавжди своє захоплення цим одним з найкрасивіших, найзеленіших, дружелюбних і найспокійніших і безпечних міст світу. Одночасно Каїр – це величезний і різнохарактерний мегаполіс. Ніні в столиці Єгипту проживає 16 мільйонів чоловік. А чи існує програма генеральної забудови Каїру, яка б враховувала особливості красеня-міста на берегах Нілу?

– Я вам відкрию маленький секрет – вдень в Каїрі більше ніж 16 мільйонів чоловік. В годину пік, вранці, ця цифра досягає 20 мільйонів. Я вважаю, що Каїр – це дуже велике скупчення населення. Уряд зараз розпочав такі заходи, котрі повинні вирішити проблему перенаселення столиці. Він засновує нові міста в околицях Каїру, такі як місто 6 Жовтня, місто ель-Садад, місто 10 Рамадана. 10 Рамадана стало дуже великим індустріальним містом. І в усі ці міста переносяться дуже багато урядових і неурядових, індустріальних, економічних структур. В такий спосіб відбувається відтік дуже великої кількості населення з Каїру. Як тільки переноситься одна структура чи одна організація у будь-яке місто, що знаходиться біля столиці, там відразу ж відбуваються реформи. А інфраструктура Каїра зараз стала більш безпечною і більш надійною. Цю інфраструктуру за останній час поліпшили на декілька порядків.

– В Україні вже багато років успішно функціонує Міністерство з надзвичайних ситуацій. А чи є подібні структури в Єгипті, і які їхні функції?

– В Єгипті не існує одного міністерства, якому були б доручені подібні функції. В нас при кожному міністерстві створене певне управління з надзвичайних ситуацій. Кожне управління займається тим, що входить у сферу діяльності цього міністерства. Якщо, припустимо, трапилася якась надзвичайна ситуація, що стосується лише аграрного сектора, то цим займається Міністерство аграрної політики Єгипту. Якщо відбувся якийсь, вибух, то задіяно вже кілька міністерств, що мають стосунок до цього об’єкту і цим займаються комісії їхнього управління з надзвичайних ситуацій. В Єгипті різні управління при міністерствах функціонують замість одного Міністерства з надзвичайних ситуацій.

– А хто координує їхню діяльність?

– Кабінет міністрів Єгипту.

– Не так давно в Єгипті побудовано нову Олександрійську бібліотеку. Чи має вона зв’язки з провідними українськими книгосховищами?

– Олександрійська бібліотека відкриється незабаром. Бібліотека побудована за самими новітніми сучасними нормами. Я там була і бачила ці системи і технології. В Олександрійської бібліотеки є контакти з усіма, підкреслюю, із усіма бібліотеками світу і я впевнена, що в неї є контакти і з Україною, тому що Україна запрошена на церемонію відкриття цієї бібліотеки. Цей напрямок у Єгипті існує вже більш 10-15 років. Із самого початку це починалося, як відкриття нових маленьких бібліотек в Каїрі. Там була мережа бібліотек, які всі взаємопов’язані між собою для надання книжок дітям. Це книги суспільного доступу. А дітям, тому що діти є майбутнім нашої країни. Зараз цю акцію очолює дружина нашого президента. А, зрештою, ці акції закінчилися Олександрійською бібліотекою.

– Пані Посол, якими ви бачите перспективи українсько-єгипетських стосунків?

– Я вже в Україні 7 місяців. Як тільки я приїхала, у мене був план дій – зміцнити взаємини між Єгиптом і Україною у всіх напрямках. Економічні, політичні, культурні, соціальні, громадські – усі види відносин. За час мого перебування тут я вже зустріла декілька єгипетських делегацій, що працювали по цих напрямках – економіці, торгівлі, культурі. Нещодавно в Україні побувала з концертами єгипетська фольклорна група. Є багато груп, що приїхали і з України в Єгипет, вони брали участь у багатьох єгипетських фестивалях. Приїзд усіх єгипетських делегацій, з якими я проводила тут роботу, дуже позитивно відбився на Єгипті. Єгипетськими відповідними міністерствами це було дуже позитивно прийняте і схвалене. Робота українських делегацій, я думаю, також одержала в Україні схвалення, і моя задача, моя місія в Україні – це ознайомити Україну з Єгиптом, і ознайомити Єгипет з Україною.

Я і Єгипет задоволені цим співробітництвом і результатами акцій, що були розпочаті за час мого перебування тут. Але я сподіваюся, що співробітництво між нашими країнами буде розвиватися все більше і більше. Я впевнена, що Єгипет і Україна схожі один на одного, тому що існує дуже велика подібність і в положенні економічному, у громадському положенні обох країн.

– Дякую вам пані Посол за інтерв’ю.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s