Росія: прийшов час проявити волю народу

липень 2005 року

Віктор Каспрук

В Росії справи йдуть не так прекрасно, як вона це хоче показати світовій громадськості. Так за даними соціологічного опитування авторитетного в Росії „Левади-Центру”, сьогодні більшість росіян впевнені, що в країні посилюється анархія. Під час опитування 1600 респондентів, котре було проведено 13-17 травня цього року, росіян просили відповістити на запитання: „що, на ваш погляд, зараз відбувається в країні?” Наразі 43% опитуваних вважають, що в країні наростає безладдя й анархія. А тих, хто думає, що, навпаки в Росії відбувається наведення порядку аж у два з половиною рази менше – 20%. Знаменно, що становлення путінської демократії „помітили” лише 12% опитаних, однак в становленні авторитарного режиму впевнено 8% респондентів. Вагалися з відповіддю 18%.

Нинішні оцінки ситуації в країні цікаво зрівняти з очікуваннями росіян у березні 2004 року, в зв’язку з переобранням Путіна на другий президентський термін. Тоді втрати порядку й наростання анархії, очікували тільки 2% респондентів. Більшість сподівалася на майбутній розвиток демократії – 55%. Збереження колишніх (єльцинських) порядків передбачало 12% опитаних, а повернення доперебудовних порядків – 2%. Встановлення диктатури очікувало 9% респондентів. Затруднялися відповісти 20 %.

Отже, за минулих 14 місяців ситуація в Росії сильно розчарувала росіян і більшість із них відчувають себе обдуреними. Якщо оцінка можливості встановлення диктатури практично не змінилася, сподівання на утвердження демократії дуже зменшилося. Цікаво, чи понадіються росіяни в черговий раз на наведення порядку новою „сильною рукою” – „Путіним № 2”? Тут, мабуть, доречно нагадати росіянам влучний вислів Михайла Булгакова – „розруха не в клозетах, а в головах”. Може бути, становлення анархії в країні теж є відбиттям безладдя в головах росіян?

Проте, існує інша Росія, котра не лише продовжує традиційно лаяти владу на кухні, а й публічно декларує свою незгоду з „керованою демократією” президента Володимира Путіна. Так в маніфесті „Об’єднаного Громадянського фронту” зокрема говориться, „в нашій країні править режим, який суперечить інтересам як Росії в цілому, так і практично усіх її громадян. Виключення становлять тільки верхівка спецслужб і корумпований бюрократичний апарат, котрі використовують державну машину в корисливих цілях. Цей режим послідовно йде до скасування інститутів демократичного суспільства – виборів, вільних ЗМІ, незалежних судів.

Ще декілька років тому значна частина російського суспільства пов’язувала з фігурою нового президента певні надії. Сьогодні вже для дуже багатьох ясно, що подальше правління Володимира Путіна в остаточному підсумку неминуче приведе до цілковитої деградації нашої держави і до її швидкого розвалу. Для того щоб запобігти сповзанню Росії в прірву ми створюємо „Об’єднаний громадянський фронт”.

Ми не випадково назвали нову організацію „фронтом”. Ми не просто перебуваємо в опозиції до режиму Володимира Путіна, ми в принципі не визнаємо нинішній режим легітимним. Володимир Путін від початку не обраний, а призначений президент, який прийшов до влади за допомогою грубої маніпуляції суспільною думкою, за допомогою самої цинічної й кривавої технології: війни в Чечні.

Головне завдання, що сьогодні ставить перед собою ОГФ, це – злам путінського режиму, його повний демонтаж. Ми думаємо, що вже неможливо обмежуватися однією лише констатацією того факту, що Росія рухається не у тому напрямку. Сьогодні настав час переходити від слів до справи, просто тому що завтра буде пізно. Саме це словосполучення – „від слів до справи” – і стане головним девізом нової організації на даному етапі.

Сьогодні Кремль, або перетворивши вибори в заздалегідь відрежисований фарс, або зовсім їх скасувавши, грубо і безцеремонно порушує конституційну тезу про те, що „єдиним джерелом влади в РФ є народ”. Отже, ефективним способом боротьби з режимом Володимира Путіна, а виходить, боротьби за свободу, за збереження Росії, за майбутнє наших дітей, за право на гідне життя залишається організований протест, у тому числі і у його вуличних формах.

Зараз в Росії попрання законних прав і свобод громадян стало повсюдною практикою. Мобілізація людей на швидку та згуртовану відсіч будь-яким проявам беззаконня на всій території РФ – одне з основних завдань ОГФ. З тим, що режим Володимира Путіна повинен бути демонтований у найкоротший термін, згодні люди найрізноманітніших переконань…Ми свідомо е говоримо сьогодні про те, якою повинна стати нова Росія. Для нас лише ясно, що в ній не повинно бути місця всесиллю спецслужб, чиновницькій сваволі, тотальній корупції, призначеному ручному парламенту, безвідповідальному й некомпетентному уряду, басманним судам, залежної від влади преси, підгодованих Кремлем олігархів.

В 1999 році громадянам Росії було нав’язано проект за назвою „Володимир Путін”. Він провалився. Тепер ми все разом повинні зайнятися побудовою нової Росії. Ми пропонуємо всім, хто зв’язує своє життя з Росією, включитися у відкрите обговорення й проектування нового майбутнього для нашої країни.
Для нас цілком очевидно, що об’єднаний фронт боротьби з путінським режимом буде формуватися у кабінетах, а на вулицях.

Сьогодні прийшов час виявити волю й відповідальність!
Ми призиваємо всіх, кому дорога Росія, приєднуватися до наших акцій!
Ми призиваємо всі російські партії й громадські організації, від лівих до правих, встати з нами в один ряд!

Тільки так – в одному ряді, пліч-о-пліч, ми зможемо відстояти нашу свободу, повернути собі потоптане достоїнство, завоювати право без сорому дивитися в очі власним дітям!
Разом ми переможемо!”

Власне, маніфест „Об’єднаного Громадянського фронту” декларує початку в Росії протистояння свавіллю Кремля мирними ненасильницькими методами і проголошення підготовки демократичної російської громадськості до „березової революції”. Мирні демократичні зміни – на сьогодні єдина альтернатива наростанню в Росії безладдя і анархія про які попереджає соціологічне опитування „Левади-Центру”. Цілком очевидно, що силоміць нав’язаний росіянам кегебістський правонаступник „демократа” Бориса Єльцина намагаючись сталінськими методами реанімувати російську імперію лише пришвидшує розвал власної держави. За все, що твориться нині в Росії росіяни мають подякувати Єльцину, котрий прийшовши до влади на гребені демократичних процесів в Росії, і використавши роки президентства задля збагачення власної „родини”, не знайшов нічого кращого, аби уникнути відповідальності за скоєне, як передати кермо влади вихованцю колишнього КГБ.

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s