Єгипет готовий до різкого зближення з Іраном?

січень 2013 року

Віктор Каспрук

Президент Єгипту ісламіст Мохаммед Мурсі отримав письмове послання від президента Ірану Махмуда Ахмедінежада, яке передав йому у президентській резиденції міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салехі, що перебував у Каїрі.

Як сказав Алі Акбар Салехі, іранський президент запросив президента Мурсі відвідати Тегеран у найближчому майбутньому. Під час цієї зустрічі розглядалися питання пошуку шляхів вирішення сирійської проблеми, проведення ісламського саміту, котрий планується провести у Єгипті з 6 до 7 лютого 2013 року, необхідність активізації єгипетських зусиль у вирішенні сирійського конфлікту, а також збільшення ролі Ірану в рамках ініціативи зупинення кровопролиття у Сирії.

Як заявив міністр закордонних справ Єгипту Мохаммед Камель Амр, який був присутній на цій зустрічі: сірійське питання було головною темою переговорів президента Мурсі з Салехі, у зв’язку з погіршенням ситуації цій країні. При цьому він зазначив, що втрати від руйнувань у Сирії вже перевищили 50 мільярдів доларів.

Зі свого боку, міністр закордонних справ Ірану підкреслив, що єгипетсько-іранські відносини перебувають у стадії еволюції, і що він сподівається на те, що на майбутній зустрічі країни регіону зможуть знайти шлях до вирішення сирійської кризи. Логіка якої підказує, що за сирійської ситуації необхідно запобігти іноземного втручання. Тому, як він висловився, що іноземці не хочуть того, що є добре для нас.

У відповідь на закид про те, що йдеться про іранське втручання, Селехі наголосив, що мова про те, що Іран має найбільшу берегову лінію у Перській затоці. Бо його країна зацікавлена в стабільності в Перській затоці, і що шиїти і суніти живуть разом в Лівані, Іраку і Сирії і не мають ніяких проблем. І що це західні ЗМІ намагаються роздути вигадану ними самими проблему.

Втім, як вважають єгипетські експерти: «для досягнення миру, безпеки і єдності у Сирії має відбутися суд над президентом Башаром Асадом, який спочатку мусить відповіти за свої злочини і вбивство 60 тисяч ні в чому не винних мирних жителів».

Виглядає на те, що за президента-ісламіста Єгипет може піти на різке зближення з Іраном. Адже Мурсі, котрий націлився на подальшу ісламізацію Єгипту, і який почав втрачати позиції у взаєминах із Заходом, що були здобуті у часи Хосні Мубарака, мусить шукати для себе нових союзників серед ісламістів різних мастей. Що було абсолютно неможливо в Єгипті ще три роки тому…

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s