Єгипет і Україна: хороші перспективи стосунків

 

Інтерв’ю з директором департаменту з справ СНГ МЗС Арабської республіки Єгипет, вповноваженим міністром Ахмедом Аль-Куесни політолога Віктора Каспрука

– Які існують можливості співробітництва між нашими країнами?

– Я не так давно обіймаю цю посаду. І мене здивувало, коли я почав її займати, що обсяг стосунків між нами не відповідає потенціалу порівняно з існуючими можливостями. Існують дуже великі можливості, але відношення поки що обмежені. Це залежить від обох сторін, крім того ще залежить від певних обставин, які склалися. Наприклад, в 1998-1999 роках в Україні були певні обставини, котрі привели до скорочення товарообміну між двома країнами. Багато єгипетських бізнесменів згорнули свій бізнес, свої проекти в Україні зв’язку з минулим падінням курсу національної валюти, економічними і торгівельними обставинами, котрі склалися в вашій країні. Однак нині ми намагаємось про двинути вперед і відновити ці стосунки.

На щастя нам вдалося підписати ряд договорів і документів між Єгиптом та Україною, котрі слугують законодавчим зондом і дахом для підприємницької діяльності обох країн. Міністр іноземних справ Єгипту має намір здійснити тур по країнах СНД і нині ми готуємось до цього візиту. Його будуть супроводжувати ряд єгипетських підприємців і ми нині виясняємо, які перешкоди знаходяться на шляху до розвитку торгівельних стосунків між Єгиптом та Україною.

– Які спільні проекти планується реалізувати між нашими країнами?

– Є багато проектів, які ми сподіваємось будуть реалізовані. Це такі крупні проекти, як, наприклад, проект по вирощуванню єгипетської пшениці на українській землі, а також і проект поставки єгипетського природного газу в Україну через Туреччину. Крім торгівельно-економічних відносин і зв’язків ми ще дуже сподіваємось на розвиток науково-технічного співробітництва. Ми знаємо, що у вас дуже солідна науково-технічна і виробничо-промислова база, і дуже сподіваємось на спільні проекти в плані науки та техніки.

– Досі Єгипет відкрив 6 посольств в країнах СНД. Чи буде продовжуватись цей процес і коли будуть відкриті наступні амбасади і в яких країнах?

– Єгипет зацікавлений у розвитку своїх відносин з усіма країнами світу, в тому числі і з країнами СНД. Тому розглядаються ідеї по відкриттю дипломатичних представництв чи просто представництв в тих чи інших країнах СНД. Поки що це питання розглядається стосовно Білорусі, Грузії , а також і Туркменії. Однак це поки лише проекти і головною перешкодою як у всіх країнах світу є фінансове питання.

– Була інформація, що має відкритися арабський центр в Києві. Чи це так, і коли він може бути відкритий?

Якщо це загально арабський центр, то інформацією про це я не володію.

– Україна займає свою особливу позицію з приводу цих блоків і цих об’єднань. Ми знаємо, що Україна уникає будь-яких оборонних об’єднань на відміну наприклад від Білорусі, яка займає зовсім іншу позицію. І якщо Україна до цього часу є асоційованим членом СНД, то Білорусь прагне до повного об’єднання Російською Федерацією. Ми також усвідомлюємо якими є стосунки України з Заходом, з країнами НАТО (в рамках Партнерства в ім’я миру). Ми також розуміємо і усвідомлюємо устремління України до членства різних організаціях з безпеки в Європі.

– Наскільки зовнішня політика Єгипту враховує двосторонні відносини з Росією і Україною. Чи не заважають вони один одному?

– Якщо дивитися на цей регіон, то не можна дивитися лише в один бік. Ми добре усвідомлюємо особливості, і підкреслюю, особливості України. Я сам працював у нашій амбасаді в Португалії, коли Португалія очолювала Європейський Союз. І дізнався, яку увагу приділяє ЄС саме Україні. Я усвідомлюю вектор відносин України зі Сполученими Штатами Америки. Ми також усвідомлюємо величезні можливості України, як в економічному плані, так і в плані виробничому, промисловому і науково-технічному. Ми сильно прагнемо до розвитку своїх двосторонніх взаємовідносин з Україною в економічній, в науково-технічній, в технологічній та в культурній галузях.
Я бачу дуже світлі і хороші перспективи наших стосунків.

2000 рік

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s