Шпигунський скандал в Лівані

ШПИГУНИ

3 серпня 2010 року

Віктор Каспрук

В сьогоднішньому номері впливової ліванської газети Al-Akhbar, котра до речі пов’язана з екстремістською «Хезболлою», було надруковано статтю про арешт ізраїльського шпигуна. Підполковника ліванської армії було заарештовано за підозрою у співпраці з Ізраїлем. Як повідомляє Al-Akhbar, джерела в управлінні розвідки ліванської армії повідомили, що підполковника армії було затримано декілька днів тому, але армія перешкодила поширення цих новин, щоб не затьмарювати День ліванської армії, який відзначали вчора.

Дещо раніше за тим же звинуваченням був арештований високопоставлений службовець компанії зв’язку «Альфа», який приєднався до 50-ти заарештованих раніше, – у Лівані підозрюють, що Ізраїль контролював всю місцеву систему зв’язку.

Також вчора було оголошено, що за грати потрапив відповідальний за міжнародний зв’язок в компанії «Оджеро», котра належить уряду Лівану. Рік тому 66-річний «ізраїльський агент» пішов у відставку, але потім начальство попросило його повернутися.

Як пише газета Al-Akhbar, генеральний директор TRA Абдель-Moнем Юсеф заявив, що «сильно шокований» тим, що затриманий займав ключові ролі, в тому числі в контролі за всім бездротовим мовленням. Він також ніс відповідальність за підводний кабель міжнародного зв’язку на Кіпрі і технічне обслуговування усіх типів зв’язку. Він працював в цій галузі близько 14 років і ніколи не дозволяв його замінити.

Газета Al-Akhbar наголошує, що високопоставлене джерело в телекомунікаційному секторі повідомляє про триваюче розкриття інформації про агентів Ізраїлю в секторі мобільних телефонів і супутникового мовлення.

На мою думку, досить цікавим є той факт, що публікація в газеті пов’язаній з «Хезболлою» дивним чином співпала з сьогоднішнім обстрілом території Ізраїлю з Лівану. Чи не потрібен ліванцям та іншим арабським країнам цей шпигунський скандал в якості димової завіси військової агресії щодо Ізраїлю? Адже про таку можливість вже не раз писала арабська преса. Навіть називалися приблизні терміни – протягом найближчих трьох наступних місяців.

Що подібний сценарій цілком не можна виключати наводить на думку фотографія в іншій сьогоднішній ліванській газеті An Nahar. Вона промовисто засвідчує факт безумовного зближання і тісного співробітництва керівництва Лівану з екстремістами із «Хезболли».

На фотографії з права на ліво – Хусейн Халіл, лідер екстремістського ліванського шиїтського руху Хассан Насралла, спікер парламенту Набі Беррі і депутат Алі Хасан Халіль, в ході їх зустрічі в неділю ввечері.

e-mail of the Viktor Kaspruk: kaspruk@hotmail.com

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s