Сирійське питання має певну дотичність і до України

Сирійське питання має певну дотичність і до України

Віктор Каспрук, політолог, експерт з Близького Сходу:
Коментар інтернет виданню for-Um

– Початок військових дій у Сирії вплине на Україну лише побічно. Якщо ми підтримаємо цю кампанію, Росія може розцінити цей жест як недружню акцію щодо себе. Тому перед можливою американської атакою Україні необхідно забрати із Сирії всіх своїх громадян. Не думаю, що світова громадськість розцінить нас як російських союзників через Чорноморський флот. Вони прекрасно розуміють, що українці залишили його під величезним тиском Росії. Однак Україна повинна усвідомити – щоб надалі нею не грали на геополітичній шахівниці, вона повинна більш чітко висловлювати світу свої наміри і говорити, кого підтримує.

Мені здається, що, відштовхнувшись від ситуації в Сирії, ми повинні зрозуміти , що будь-який диктаторський режим , нехай навіть він триває 40 років, не може бути вічним, а страждання народу потрібно зупиняти будь-якими засобами, якими володіє міжнародна громадськість.

Що стосується Франції… Економіка цієї країни дуже потужна, і я не думаю , що участь в інтервенції якимось чином на неї вплине. Французький уряд коливається виключно через острах щодо політичної ситуації в країні і реакції самих французів . Оскільки точкові атаки – це одне , а якщо доведеться посилати французькі війська разом з американськими , чого не можна виключати, – це вже інше. У цьому плані французи завжди були обережні.

Для Росії у сирійському питанні головне – військова база Тартус , і те , що вона втратила свого останнього союзника на Близькому Сході. Але яким би важливим для Росії не було сирійське питання, про Україну вона теж не забуде. І спробує зробити останній кидок, щоб змусити нас працювати у потрібному напрямі. У цьому разі сирійський досвід нам підказує , що українські інтереси повинні бути перш за все. І не варто шукати союзника в особі Росії , яка завжди намагалася нас знищити як економічно, так і геополітично.

Туреччина, у свою чергу, дуже не хоче, щоб частина сирійського Курдистану отримала автономію і, наприклад, стала незалежною міні-державою або приєдналася до Іракського Курдистану. З іншого боку, оскільки Туреччина є членом НАТО, не думаю , що вона без узгодження з європейськими країнами вплутається у війну. Хоча , якщо говорити про перспективи сирійської війни, у наземних операціях може бути задіяна саме Туреччина, а США будуть проводити тільки точкові авіаудари. І звичайно, якщо Туреччина візьме участь у війні, це внесе дестабілізацію в Україні. Однак у нас з ними немає сухопутних кордонів, тому не думаю, що терористи проникнуть до нас через турецьку територію. Ми поки в цьому конфлікті не задіяні, і не думаю , що будемо задіяні безпосередньо в принципі.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s