Кабмін повернеться до скасування депутатських пільг перед початком президентських виборів

“Голос Столиці” 106 FM

Кабінет міністрів переніс розгляд законопроекту про обмеження пільг народних депутатів. В ефірі радіостанції «Голос Столиці» політолог Віктор Каспрук висловив думку, що більшість соціальних ініціатив від влади проголошуються лише для галочки.

Автори документа пропонують значно скоротити витрати на утримання парламентаріїв. Зокрема, урядовий законопроект передбачає радикальне скорочення витрат, не пов’язаних безпосередньо із законодавчою діяльністю депутатів, а також зведення до нуля більшості соціальних гарантій діючих і колишніх парламентаріїв.

Також документ скасовує грошову компенсацію за депутатські квартири, замінюючи її на тимчасове надання службового житла. Передбачалося також позбавлення депутатів права на безкоштовні путівки, страхування, санаторно-курортне обслуговування та на пенсії. Автори документа вважають, що необхідно скасувати виплати безробітним депутатам, які вже склали свої повноваження. Зараз вони, щойно перестають бути депутатами, отримують майже 14 тис. грн на місяць впродовж першого року. А вже з наступного – 7 тис. грн на місяць, і так аж до настання пенсійного віку.

Варто відзначити, що самі депутати вважають, що дана ініціатива чиновників неефективна, оскільки 100 мільйонів гривень, які планується заощадити, істотно не поліпшать соціально-економічну ситуацію в країні.

Детальніше про депутатські пільги та ініціативи їхнього скасування радіостанція «Голос Столиці» поговорила з політологом Віктором Каспруком.

«Голос Столиці»: Парламентарі говорять, що заощаджені 100 мільйонів гривень не вплинуть значною мірою на соціально-економічну ситуацію в Україні. Як ви ставитесь до таких заяв?

Віктор Каспрук: Я думаю, що в масштабах України – це невеликі гроші. З іншого боку, треба робити похибку на те, що у нас дуже специфічна Верховна Рада. В нашому парламенті дуже багато багатих людей. Для них ці гроші нічого не вирішують. Але є частина депутатів, наприклад, від «Свободи», які не є олігархами, – для них це буде суттєвий мінус. Можливо, для цього це і зроблено. Без такої приблизно оплати і можливості отримати службову квартиру, ці люди будуть в досить скрутному матеріальному становищі. Можливо, це є крок проти української опозиції.

«Голос Столиці»: Як Ви вважаєте, навіщо взагалі Мінсоцполітики вирішило ініціювати цей законопроект, якщо потім від нього відмовилися?

Віктор Каспрук: Це є певного роду піар. Виступаючи з різноманітними соціальними ініціативами, влада показує своє бажання. А чи будуть це виконувати – скоріше за все ні. Більшість соціальних ініціатив були для галочки. Їх виконати на місцях неможливо, тому що районні та обласні бюджети не мають грошей.

«Голос Столиці»: Чи повернеться Кабмін до розгляду цього законопроекту?

Віктор Каспрук: Я думаю, що так. Ближче до того, як почнеться президентська компанія. За рік до її початку. Вони хочуть показати простим людям, що дбають про них. Я думаю, що це дійсно великі пільги, які не завжди потрібні народним депутатам. Але з іншого боку, ті люди, які отримують мізерну пенсію у 800 гривень, вони ні копійки не отримають, якщо навіть зекономити ці кошти. Взагалі, потрібно говорити про перегляд пенсійної реформи в тому сенсі, що не має бути такої великої різниці. Потрібно урівноважити саме цю соціальну складову, а не грати в такі популістські ігри, які не до чого не приведуть.

«Голос Столиці»: Якщо Кабмін до цього питання повернеться, то чи підтримає цей документ парламент?

Віктор Каспрук: Враховуючи те, що у нас фактично ручний парламент, і багато в чому він керується з Банкової, то це буде залежити від того, яке рішення приймуть на Банковій. Взагалі, говорячи про будь-які ініціативи парламенту, треба розуміти, що вони надходять не від нього, а від тих, хто приймає рішення на Банковій.

З іншого боку, за час правління режиму Януковича дуже багато було правильних ініціатив, але, як правило, всі вони погасли, коли почали нібито виконуватись. Ситуація в чому? В обласних і районних бюджетах – грошей немає. І, наприклад, якщо люди отримують на місцях ініціативу президента, вони просто в шоці, тому що в бюджеті немає грошей. Але за це їх зараз знімають. З іншого боку, це є дуже гарним ходом для того, щоб зачистити в районних, обласних адміністраціях тих людей, які залишились з минулих часів, – тобто чужих. Тому що на Банковій, готуючись до президентських перегонів, будуть використовувати всі можливі важелі, щоб крізь розставити саме своїх людей.

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s