Нові фракції-сателіти потрібні ПР, щоб уникнути звинувачень в однопартійності

“Голос Столиці” 106 FM

Політолог Віктор Каспрук в ефірі радіостанції «Голос Столиці» пояснив мету законопроекту про зниження кількісного порогу для створення парламентських груп.

Регіонал Володимир Макеєнко зареєстрував у парламенті законопроект про внесення змін до регламенту. Документ передбачає зниження порогу для формування парламентських фракцій. Згідно з нині чинними законами, депутатську групу можуть створити не менше ніж 32 народних обранці. Володимир Макеєнко вважає, що для цього достатньо і 15 осіб.

Зараз у Верховній Раді налічується 34 народних обранці, які не входять до жодної фракції. Якщо ініціатива регіонала знайде підтримку серед депутатів – у парламенті може з’явитися ще дві фракції. Експерти вже прогнозують, що новостворені групи приймуть бік більшості.

Чи так це, «Голос Столиці» запитав у політолога Віктора Каспрука.

«Голос Столиці»: Як ви гадаєте, для чого Партії регіонів зниження порогу для формування депутатських фракцій?

Віктор Каспрук: Я думаю, що Партія регіонів, яка зараз відіграє в Україні роль КПРС, потребує все більше і більше «багнетів» перед вирішальним стрибком остаточного закріпачення українського народу. І їм потрібно перевести цих позафракційних у кілька фракцій, які будуть їхніми сателітами. Але я прогнозую ще один момент. Справа в тому, що почався новий політичний сезон, і скоріше за все, з’являться нові тушки в теперішніх опозиційних фракціях. Таким чином фракція ПР може нагнати ще кілька фракцій – лише формально незалежних.

«Голос Столиці»: А для чого потрібні нові фракції? Адже умовити голосувати окремих депутатів простіше.

Віктор Каспрук: З моєї точки зору, це потрібно для того, щоб показати наявність політичної боротьби перед Європою. Що все-таки ПР не є диктаторською партією, а поважає думку інших політичних сил.

«Голос Столиці»: Якщо буде утворено кілька груп нових, одну з них можуть створити бізнесмени, яким легше буде відстоювати бізнес. Тут може бути якісь позитив?

Віктор Каспрук: Я не вірю в таких добрих бізнесменів, тому що зараз в Україні немає незалежного українського бізнесу, є лише бізнес олігархічний. Якби об’єднуватися почали незалежні бізнесмени, це могла би бути дуже серйозна політична сила. Але хто їм дозволить? Кучма ще в 1994-му році знищив останні незалежні бізнеси.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s