«Тушкування» в українському парламенті має дуже великі масштаби

“Голос Столиці” 106 FM

Спосіб боротися з «тушками» знайшла опозиція. За заняття «політичним сутенерством» і залучення в «політичну проституцію», меншість пропонує карати десятьма роками в’язниці з конфіскацією майна. Таку ініціативу радіостація «Голос Столиці» обговорила з політологом Віктором Каспруком.

Парламентська опозиція запропонувала внести деякі зміни до українського Кримінального кодексу за зміну політичних поглядів народних депутатів. Автори законопроекту – парламентарі Людмила Денисова та Андрій Сенченко, які у Верховній Раді представляють «Батьківщину». У статтю, що карає за втягнення в проституцію, опозиціонери хочуть внести поняття «політичне сутенерство», а за підкуп депутатів запровадити кримінальне покарання: від п’яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Подібне питання постало після президентських виборів 2004-го року. Тоді народний депутат Левко Лук’яненко від Блоку Юлії Тимошенко ініціював суспільну-політичну акцію «Зупинимо політичну проституцію». Вона була спрямована на боротьбу з людьми, які на виборах працювали на перемогу Віктора Януковича, але залишились при владі за президента Віктора Ющенка. Водночас в Партії регіонів виступають за заборону діяльності «Батьківщини», мовляв, саме ця політична сила продукує перебіжчиків. Пропозиції щодо боротьби з «політичним сутенерством» радіостанція «Голос Столиці» обговорила з політологом Віктором Каспруком.

«Голос Столиці»: Оцініть з політичної точки зору таку ініціативу. І про які масштаби цього ганебного явища в українському парламенті взагалі йдеться?

Віктор Каспрук: Я думаю, що масштаби, нажаль, дуже великі, і підходи в цілому в опозиції можливо правильні, але вони нереальні. Я би запропонував абсолютно інший закон. Якщо людина йде на вибори від якоїсь політичної сили, значить, вона себе з нею ототожнює. В такому разі, якщо людина змінює свої погляди, будучи в одній чи іншій фракції, вона просто автоматично втрачає своє місце, якщо хоче кудись переходити. В наш час, коли в Україні, фактично, встановився тоталітарний режим, інших дієвих важелів немає. Я не думаю, що народ підтримає всі інші популістські рішення. Має бути чітка схема, коли, приміром, людина прийшла в «Батьківщину», але з часом хоче перейти – вона втрачає місце. Далі вже йде наступна людина, яка була у списку партії «Батьківщина» на виборах. По-моєму, треба все це спростити, і тоді проблем з цим абсолютно не буде.

«Голос Столиці»: Але якщо розглядати цей конкретний варіант? Ви говорите – плани нереальні, ініціатива безперспективна. А чи може вона додати рейтингу опозиції, на Ваш погляд?

Віктор Каспрук: Я думаю, що додати вона не може. І з іншого боку мене дивує одна, дуже проста річ. Якщо ви пам’ятаєте, в минулому парламенті була дуже поважна і фахова людина – це Володимир Полохало, український відомий політолог, який, на жаль, вже пішов з життя. І за весь час опозиція фактично тільки одну фахову людину привела до парламенту. Чому «Батьківщина» не звернулась до таких відомих і талановитих політологів, як Олександр Палій, Сергій Грабовський, Ігор Лосєв, які дійсно працюють на Україну, які не змінювали і не змінюють своїх поглядів, а звертаються до людей, абсолютно незнайомих ні публіці, ні навіть вузьким колам. І тому вони перебігають. Тобто людей від бізнесу перетягувати у політику, – це робити так, щоб вони стали перебіжчиками. Тому що якщо ці люди задіяні в бізнесі, зрозуміло що вони напряму залучені у владу. Чому це не розуміє опозиція, мені досі незрозуміло.

«Голос Столиці»: Особисто Ви як би порадили боротися з «тушкуванням»?

Віктор Каспрук: Має бути чіткий закон, але крім того мають бути невипадкові люди. Зрозуміло, що ті люди, які прийшли в бізнес від опозиції, вони підтримали її економічно. Але ж не можна весь час ставати на ті самі граблі. Я думаю, що можна було б абсолютно обійтися маленькою частиною тих бізнесменів, які прийшли в ту ж «Батьківщину», і взяти фахових людей. Можна багато чого закидати партії «Свобода», але ми зараз бачимо, що жодна людина в цій політичній силі не має намірів перебігати кудись. Тягнибок, фактично єдиний з усіх, врахував попередній досвід, і тому він чітко набирав тільки тих людей, які мають саме ті переконання, якими керується ця партія. А мені здається, що в інших опозиційних партіях значна частина людей абсолютно не має жодних переконань, їм тільки було потрібно потрапити з тієї чи іншої причини в український парламент.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s