Звільнення Юлії Тимошенко – це питання звільнення України

ЮЛЯ


Віктор Каспрук

Ігри режиму «януковичів» долею Юлії Тимошенко сьогодні виглядають, як сумна політична циркова вистава. І роль шута у ній явно випадає не пані Юлії.

Проте, якщо питання звільнення Тимошенко не буде вирішено, то українцям годі і сподіватися на реформування судової та пеніцитарної системи, на проведення чесних виборів і введення в політиці України чесних правил гри. Бо це лише означатиме недолугу імітацію й всього іншого.

Власне, навіщо Януковичу взагалі щось вигадувати. Адже Європейський Союз для підписання угоди про асоціацію поставив чітке і однозначне завдання – необхідно звільнити лідера української опозиції Юлію Тимошенко.

Оскільки звільнення Тимошенко засвідчить відсутність в Україні вибіркового правосуддя (принаймні у її випадку). І це проблема президента Віктора Януковича, бо він мусить прияти вольове рішення і звільнити в’язня сумління пані Юлію.

І не потрібно створювати нові проблеми. А, як вільна людина, Тимошенко зможе отримати візу для виїзду за кордон і лікуватися вже там, де вона вважатиме за потрібне.

Але продовжуючи і далі гратися в цю абсурдну гру – «звільню-не звільню», Янукович ризикує позбавити Україну реального шансу наблизитися до Європейського Союзу. Асоціація з ЄС дуже потрібна Україні, проте не можна так заграватися і легковажити історичною долею Держави, як це роблять нині «донецькі».

У демократичній Європі розуміють, що справа Юлії Тимошенко сфабрикована і політично вмотивована. І вона ще більше піднімає питання вибіркового правосуддя в Україні. Тому рішення у цій справі могло б продемонструвати Європейському Союзу, що політичні переслідування в Україні більше не будуть повторюватися.

Тимошенко визнана в Європі політичним в’язнем. І тепер режим «януковичів» поставлений перед дилемою вибору: або диктатура донецького криміналу, або цивілізована Європа. Бо з такими «хвостами», як ігри з звільненням Юлії Тимошенко до Європи нікого не приймають.

Крім того, без звільнення заручника демократичного вибору України, і безперешкодного надання їй можливості вести політичну діяльність, тобто повної чи часткової її реабілітації, як політика – майбутнє України в Євросоюзі виглядає дуже сумнівним.

Тому, якщо у ЄС поведуться на пропозиції кримінально-олігархічних кланів про «звільнення» Юлії Тимошенко на їх умовах, то Брюссель лише продемонструє українцям подвійні стандарти і свою готовність співпрацювати з диктатором, який має сумнівне минуле.

Якщо ж опозиція підіграє владі «донецьких» і піде на її вимоги щодо лікування пані Юлії в статусі ув’язненої, то це буде ніщо інше, як поразка і зрада опозиції.

Тоді виходить, що опозиціонери не здатні чи не хочуть відстоювати свого лідера. Адже чи потрібна українцям така євроінтеграція на умовах Януковича? Це ж просто блеф, бо подібна влада не спроможна ані реформувати себе, ані вести країну по цивілізаційному європейському шляху.

Тому поступитися в питанні свободи для головного політв’язня України – означає для опозиції заздалегідь змиритися з програшем диктаторському режиму «януковичів».

Для нинішньої влади справа Тимошенко – це тест на те, чи готова вона просунутися хоча б на сантиметр на багатокілометровому шляху України до Європи. І, по суті, звільнення Юлії Тимошенко – це питання звільнення України.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s