Битва за Україну: Януковича підтримують лише тоталітарні союзники

Віктор Каспрук

Третя Українська Республіка

У той час, коли західна преса підтримує Єврореволюцію в нашій країні, тоталітарні союзники Росії поширюють у своїх ЗМІ діаметрально протилежну інформацію про те, що відбувається сьогодні в Україні.

Днями центральна іранська газета Resalat надрукувала статтю під промовистою назвою: «Американці запустили знову помаранчеву революцію в Києві».

У ній зокрема йдеться про таке: «Поїздка до України американського сенатора Джона Маккейна і його зустрічі з екстремістськи налаштованою опозицією, яка протистоїть президенту Януковичу, довели, що США докладають зусилля для того, щоб надати цій революції у Києві нове програмне забезпечення.

Запуск знову революції в Україні є прямим втручанням у внутрішні справи інших країн та явним порушенням міжнародного права.

Після того, як президент України Віктор Янукович відмовився підписати угоду про співпрацю і вільну торгівлю з Європейським Союзом, країна була розділена на дві протилежні частини. Прихильники і противники цього рішення почали свої протести, щоб висловити з цим свою згоду або незгоду.

З початком протестів, США, НАТО і Європа відкрито втрутилися у внутрішні справи України, і опозиція скористалася з цього.

Навіть міністр закордонних справ Німеччини, голова зовнішньополітичного відомства Європейського Союзу Кетрін Ештон і помічник державного секретаря США Вікторія Нуланд публічно продемонстрували свою підтримку противникам уряду України.

До цієї антиросійської битви підключився і ультра-яструб -американський сенатор Джон Маккейн. А опозиція, перекривши вулиці, паралізувала українську столицю Київ, по якій нині важко пересуватися.

Маккейн є одним із багатьох західних політиків, котрі в останні дні побували в Києві, підтримуючи прозахідні протести в Україні.

«Ця поїздка є обурливим втручанням, єдиною метою якого є запуск м’якої революції в Києві, – заявив голова Комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Алексей Пушков, – бо Україна стає напівколонією Сполучених Штатів».

Голова Комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Алексей Пушков написав в своєму пості у Twitter: «Держдепартамент США хоче, щоб Віктор Янукович, президент України, дозволив протести, які відбуваються на цьому тижні. Це вид знущання. І Україна буде розглядатися, як напівколонія. Якщо ж Янукович підпише документи, які від нього вимагають, то Україна стане колонією».

Марі Харф, прес-секретар Держдепартаменту США, проголосила інтервенціоністську заяву: «Сполучені Штати закликали українську владу дозволити протести опозиції. США були розчаровані відсутністю угоди між українським урядом і опозицією».

Але чому і НАТО стурбоване тим, що відбувається в Україні? Все це цілком зрозуміло. НАТО і Європа в червоних ліхтарях київських протестів бачать свої інтереси. У іншому випадку, головне питання – чому помаранчева революція і наступні події в Києві спонукають НАТО випускати такі заяви?

Справді, чому, коли народ України тягнеться до Росії, НАТО заперечує ці прагнення і починає проводити і керувати помаранчевою революцією?

Росія має тісні відносини з діючим українським урядом. І Росія запропонувала українському президенту, разом з іншими колишніми радянськими республіками, приєднатися до військового союзу.

Багато російських чиновників пропонували Україні, спільно з іншими незалежними республіками, котрі входили до колишнього Радянського Союзу, приєднатися до Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), який було укладено в 1992 році як Ташкенті.

Наприкінці свого візиту до Києва Медведєв підкреслив, що Україна повинна стати членом цієї організації. А Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан і Таджикистан вже є членами Організації Договору про колективну безпеку.

За таких обставин західні чиновники сподівалися, що коли Київ укладе угоду з Європейським Союзом, то він попаде частково під його контроль. Але спроба США впливати на події у цій країні, може привести до небажаних змін в реалізації цілей і мотивацій просування України до Організації Договору про колективну безпеку.

США діють так само, як вони діяли в 2009 році, провокуючи і направляючи заворушення в Ірані після президентських виборів. Проте, опір іранської нації, динаміка Ісламської республіки і розумне управління розрушили плани Сполучених Штатів. А героїчна поведінка іранського народу допомогла уникнути в 2009 році хаосу і безладдя в країні».

Ну з режимом іранських мулл усе зрозуміло, вони є надійними союзниками тоталітарного російського президента Владіміра Путіна, і по-іншому писати іранські газети не можуть. Але коли на іспаномовному форумі лівих сил Латинської Америки Acción Comunista (Комуністична дія) розміщують текст «Нова революція в Україні?», то, здавалось, що латиноамериканські комуністи мали б підтримувати антиколоніальну і антикримінальну революцію в Україні.

Але ж ні. На центральному форумі латиноамериканських лівих можна прочитати зовсім інше: «На нашому громадському форумі ми повинні відмовитися від нейтральної позиції і називати речі своїми іменами. Те, що відбувається в Україні, ніяка не революція, а всього лише спроба перевороту.

У цьому випадку, немає великого значення те, що зміна імперіалістичної орбіти відбуватиметься у той чи інший бік. Ситуація може бути зрозумілою, коли її розглядати в контексті суперечок між європейським і російським імперіалізмом. Між якими Україні уже не вдається зберігати свій нейтралітет.

Очевидно, що неможливо заперечувати імперіалістичні риси Росії і її намагання поглинути все, що тільки можна, але також неможливо обійти увагою наслідки об’єднання України і Європейського Союзу, яке б призвело до знищення українського виробництва і остаточної втрати суверенітету.

І все це не могло б відбуватися без фашистського впливу проєвропейського руху за інтеграцію та його антирадянських принципів і символів.

Хоча, природно, і Росія має великі інтереси у цьому конфлікті, зробивши свою ставку на проросійськи налаштованого Януковича.

Наразі це не просто питання боротьби між тим, чи іншим імперіалістичним угрупуванням, а намагання бути досить незалежною країною в межах своїх обмежених можливостей.

Проте, Янукович відкинув вибір Європейського Союзу не тому, що він антиєвропейський чи проросійський чи, що він обслуговує російський імперіалізм, а тому, що умови, які пропонувалися ЄС, спроможні були викликати економічну катастрофу в Україні.

Якщо умови були різними і Україна вибрала ті, які їй найбільше підходили, то це означає не тільки протверезіння від перспективи Європейського Союзу, а й те, що ЄС хотів навмисне спровокувати конфлікт.

Це те ж саме, що сталося в Сирії та Лівії, тільки досягається іншими методами, які адаптовані під конкретну країну.

І не забуваймо, що в Україні є дуже велика меншість вихідців з Росії (і проценти коливаються від 15% етнічних росіян і 30% людей, чиєю рідною мовою є російська мова).

Але ця меншість зосереджена на півдні і сході України, де вони становлять більшість населення. І деякі члени регіональних парламентів закликають російську армію втрутитися і покласти край цьому конфлікту».

Власне, складається враження, що статті, які паплюжать українську Єврореволюцію, написані за «темниками», що готуються в одному центрі. Так російське видання Рravda.ru (її англомовний варіант) помістила дуже тенденційну статтю «Захід продовжує чинити тиск на Україну».

Зокрема Рravda.ru пише: «Росія дала Україні знижку майже на третину від російської ціни на газ. Це, ймовірно, для того, щоб започаткувати більш тісне партнерство між Росією і Україною, та здійснити повний демонтаж планів Європейського Союзу з вивільнення України від російського впливу.

Ця новина, швидше за все, принесе велике засудження з боку Заходу і США. З самого початку вони звинувачували Росію в шантажі і використанні нечесних засобів для уникнення Україною підписання угоди про асоціацію з ЄС.

У той час, буде правильно сказати, що ніхто не чинив більше тиску Україну, як сам Захід. Рівень участі Заходу досяг нових висот, коли Джон Маккейн, американський сенатор, прибув до Києва, щоб підтримати антиурядових демонстрантів.

Він сказав присутнім: «Україно, Америка стоїть з вами». І продовжував: «Вільний світ з вами, Америка з вами, Україна зробить Європу кращою, а Європа зробить кращою Україну».

Цілком імовірно, що так зване міжнародне співтовариство, в черговий раз розкритикує Росію і Путіна за втручання у міжнародні питання і у справи іншої країни. І все ж, коли Маккейн закликає протестувальників продовжувати боротьбу проти українського президента Віктора Януковича, світ мовчить. Тоді, коли Америка в даний час є наймогутнішою країною, вона дозволяє собі лицемірну і, чесно кажучи, неприйнятну поведінку.

Європа також втручається в українські справи без всяких застережень або сорому. З початку проєвропейських протестів проти українського уряду, колишній боксер Віталій Кличко став одним з головних діючих осіб, які діють проти Януковича, а канцлер Німеччини Ангела Меркель готова надати допомогу (можливо, навіть і фінансову), щоб повалити Януковича і допомогти Кличку стати новим лідером України.

Кличко є ідеальною людиною для Європи – він відчайдушно намагається налагодити більш тісні зв’язки з ЄС і щасливий стати ще однією західною маріонеткою.

Кличко взяв участь у нараді консервативних європейських лідерів у Вільнюсі близько двох тижнів тому, проводячи довгі години в бесідах з ключовими членами Європейського парламенту.

У той час, як «зміна режиму» може бути занадто сильним терміном для того, щоб визначити, що Європа в даний момент шукає в Україні, але це недалеко від істини.

Так Захід завжди діє в країнах, які ще не стали їхніми поплічниками – спочатку вони намагаються втягнути їх через економічні дії, такі, як санкції, позики, угоди і т. д.

Якщо це не вдається, то другим етапом є повалення уряду через підтримку Заходом «опозиції», наприклад, як це відбувається на даний час у Сирії.

США підтримали державний переворот в Ірані в 1953 році та в багатьох країнах Латинської Америки, а тепер це відбувається і Україні. Якщо цей крок не вдасться, останнім засобом для Заходу є військове втручання, таке, наприклад, як у 2003 році в Іраку чи Лівії в 2011 році.

Невідомо стільки ще на Заході будуть продовжувати стверджувати, що Росія в даний час хуліганить, і що не дозволяє Україні приєднатися до Європи. А насправді Захід сам шукає можливості створювати якомога більше тиску на Україну, фінансуючи опозицію і шантажуючи її санкціями, діє у такий спосіб, як Маккейн, щоб згуртувати натовп.

Тому не варто дивуватися, що Росія почала боротися проти цього чергового вторгнення із Заходу. Досі Росія виконувала цю роботу відмінно, і продуктивні переговори з Януковичем, здається, повернули Україну до її природного союзника – Росії. Проте, Європа і США не будуть легко здаватися і битва за Україну, як виглядає, може розігрітися ще більше».

Ті, хто уважно прочитає інформацію, котра надходить з територій, що ідеологічно (і не тільки) підтримують експансію Путіна в Україну, можуть наочно переконатися у тому, що вона якимось дивним чином дуже перегукується між собою.

Ніби основні антимайданні положення кимось пишуться під копірку, а потім лише необхідно підставити декілька абзаців, додаючи інформацію, котра притаманна тому чи іншому специфічному баченню ситуації в Україні.

Тоталітарні друзі Януковича намагаються дезінформувати населення своїх країн, використовуючи для цього відпрацьовані гебельсівські прийоми.

У реальності ж ситуація в Україні нині є такою, що Янукович не може наважитися знову віддати наказ про жорстокий розгін Євромайдану, оскільки існує великий ризик того, що він не тільки стане персоною нон грата в Європейському Союзі і Сполучених Штатах, а й може втратити своє президентське крісло.

Хоча сьогодні Росія не готова вести переговори з можливим новим лідером України. Занадто вже високі геополітичні ставки на пострадянському просторі, щоб все закінчилося мирними переговорами.

Тому не можна виключати того, що після «перемоги» Росії (як це вважають в Кремлі) у сирійському і іранському питаннях, Москва повністю переключиться на український напрямок.

Адже «перемога» на просторі «привілейованих інтересів» (як це вважають в Кремлі) здатна де факто повернути Росії позицію глобального лідера і основного гравця в СНД. І до цього українці мають бути готовими…

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s