Євромайдан: українці показали болгарам надихаючий приклад

AGrancharov

Віктор Каспрук

Третя Українська Республіка

Філософ і публіцист Ангел Гранчаров народився в місті Долна баня, Софійська область, Болгарія . Закінчив у 1983 році філософський факультет Санкт- Петербурзького (тоді Ленінградського) університету. Працював викладачем філософії в Пловдивському університеті імені Паїсія Хілендарського. У 1992 році створив і керує досі Центром розвитку особистості HUMANUS, який розробив концепцію і втілив ряд ініціатив повної реформи болгарської освіти, зокрема філософської . Автор багатьох філософських і психологічних книг, а також книг, що розглядають проблеми філософії історії та політики в болгарському та європейському контексті.
Деякі з його книг: «Життя душі: психологія» , «Універсум свободи» , «Мистецтво думки» , «Таїнство життя», «Мистецтво жити : етика гідності» , «Еротика і свобода» , «Мистецтво свободи», «Курс лекції з філософії» , «Болгарська душа і доля».
Ангел Гранчаров в останні роки – активний блогер, який веде освітні та політичні блоги і блоги для дискусії. З 2009 року він є головним редактором філософського журналу ІДЕЇ, який видається для стимулювання особистісного, ідейного і духовного розвитку болгарської молоді.

– Пане Гранчаров, ситуація в Україні та Болгарії за багатьма параметрами схожі між собою. Але Єврореволюція показала, що українці готові змінити систему влади. Як вам бачиться ситуація в Україні з Болгарії?

– По-перше хочу привітати сміливих і твердих українських борців за свободу і демократію, за європейський шлях розвитку братнього українського народу!

Я вами, дорогі друзі, захоплений, я вас поважаю, я за вас радію, тому що ви надали надихаючий приклад всім нам, для кого такі речі як свобода, демократія, достойнство особистості і нації щось означають !

Волелюбність українських борців за нову європейську Україну здивувала весь вільний світ – усі симпатій на вашому боці. Ваша боротьба надихає нас – болгарських борців за європейську Болгарію, за європейський шлях розвитку Болгарії.

Дякуємо вам, ви для нас так багато зробили – вашим прикладом, вашою мужністю, вашою благородною боротьбою, вашим стоїцизмом.

Згоден з вами, ситуації в Україні і в Болгарії дуже схожі, майже ідентичні. Хоча Болгарія вже увійшла до Європейського Союзу, це не до смаку «Великому брату», маю на увазі Кремль і «таварішча» Путіна.

Путінська імперська Росія зробила все, що у її силах, щоб запобігти вступу Болгарії до Європейського Союзу та НАТО, вона активізувала і кинула скажені гроші своєї агентурі в болгарському суспільстві, щоб відірвати Болгарію від західного світу свободи і демократії, але все таки їй це не вдалося.

Звичайно, Росія не змирилася з втратою Болгарії та почала проводити дії щоб її знову відвоювати собі.
У нас для цього створили купу промосковських партій, які отримують фінансування з Москви.

Це, перш за все ксенофобські , націоналістичні, націонал- соціалістичні, антиєвропейські партії.
Багато грошей було кинуто для того щоб виключити з політичного життя традиційні проєвропейські і праві партії, партії з правою політичною орієнтацією, такі як Союз демократичних сил і Демократи для сильної Болгарії.

Ця акція увінчалося нарешті удачею: жодна з цих партій не увійшла до Парламенту, а природний лідер правих сил в Болгарії, прем’єр- реформатор Болгарії Іван Костов, який вніс вирішальний внесок у геостратегічну орієнтацію Болгарії на Західний світ, був змушений відмовитися від подальшої участі в політичному житті Болгарії.

Мені здається, що і в Україні відбувається ттакий самий процес, хоча і в більш ранній фазі: Москва також робить все щоб не втратити Україну, щоб не допустити «поганий болгарська приклад». Не допустити того, щоб і Україна увійшла до Європейського Союзу, а потім і до НАТО.

Саме ці «операції» Моква роблять ситуацію в обох країнах ідентичною: і в Україні, і в Болгарії відбувається боротьба за європейський шлях розвитку, за прилучення до західного світу свободи, демократії, особистісного та національного процвітання. І тут я хочу акцентувати вашу увагу на дуже важливому аспекті.

У нас, в Болгарії, керує кагебістська російсько-болгарська олігархія і мафія, яка володіє ключовими секторами економіки, всіма медіа, і тепер уже і Парламентом. Вона зробила все, що у її силах, щоб дискредитувати демократію, зробити так, щоб слова «демократія», «демократ» і навіть «свобода» стали щось на зразок лайливих слів.

Виникла міфологія, що всі страждання, вся наша бідність, всі випробування є наслідком, результатом і продуктом «поганої демократії» і «поганих демократів».

Звичайно, рятівним шляхом у цій світоглядній системі бачиться путінська авторитарна модель і кардинальна відмова від цінностей свободи і демократії.
Для цього встигли зробити таке: та подоба демократії, яку вони встигли створити, має вкрай аморальний вигляд, тому що брехня, крадіжки, злочини зв’язуються вже з демократією і з демократами.

У нас «зміна системи» сприймається тепер з боку широких народних мас як відмова від демократії, чи розумієте ви як жахливо це?

Так, це не відмова від фальшивої, збоченої і антидемократичної за своєю суттю олігархічної і мафіозної системи, а відмова від демократії як такої, яка представляється як «від самого початку порочна» і «непідходяща» для нашого унікального «православно- слов’янського світу». А саме для пострадянського світу, світу, що належить імперській Росії.

І порятунок у цих умовах пропонується один: відмовитися від «гнилого західного світу» і повернутися під опіку путінської імперської Росії, де «тверда рука» самодержця принесе добро всім, виправить всі неправди, встановить справедливість і так далі.

Ідея проста: для «унікального слов’янсько – православного світу» демократія протиприродна, вона для нас не годитися, нам свобода не потрібна, ми щасливі, тільки якщо всі ми раби, а панує тільки один, мудрий, суворий , але справедливий автократор і диктатор на кшталт Сталіна – Путіна.

Ось яким чином комуністична і кагебістка олігархія ідеологічно обгрунтувала претензії на своє вічне панування.

Мені здається, що аналогічні «ідейні» процеси відбуваються і в Україні, і в Болгарії, а всі ми знаємо, що в кінцевому рахунку ідеї рухають світом.

У даний момент важливо одне: усвідомити цю підміну, цю фальсифікацію, і також зрозуміти, що вироджена «демократія» не є демократією. А критичний аналіз ситуації, яка склалася, це не заперечувати демократію, це не відмовлятися від свободи і від демократії, а зробити все, щоб виховувати автентичну демократичну свідомість і волелюбний менталітет, створити всі умови, щоб зародилася автентична і добре функціонуюча демократична система.

Якщо потрібно міняти систему, то це означає, що потрібно міняти абсурдну, анахронічну, вироджену, антидемократичну олігархічну систему путінського штибу і працювати для створення і зародження автентичної, справжньої і добре функціонуючої демократії.

Я думаю, що люди, які стоїчно протестують на вашому київському Євромайдані, і наші болгарські борці за збереження і поглиблення евроепейского шляху Болгарії, які ось вже більше 190 днів кожен день знаходяться на вулицях Софії і великих болгарських міст, добре розуміють все це, і це саме їх і надихає.

Вони працюють для народження нової України, вільної від імперської опіки Росії, а також і для народження нової Болгарії, теж вільної від принизливої залежності від імперської Росії. Це внутрішня суть того, що відбувається, на мій погляд, в Україні і в Болгарії.

– Чи може український досвід бути корисним для болгар?

– Української досвід дуже корисний для нас, болгарських європейців, які твердо вирішили не допустити панування комуністичної та імперської путінської дикості у своїй країні.

Ми один одного так чи інакше підтримуємо і своєю боротьбою надихаємо, тому що наша боротьба спільна, за одні й ті ж ідеали і цінності.

Приклад Болгарії для українців показує наступне: ніколи народу не можна сидіти, склавши руки, і тільки спостерігати за свавіллям тих, хто ним керує.

Тому що через якийсь час з’ясується, що під питанням виявляються самі базисні досягнення та плоди демократії і свободи; за свою свободу людина і народ повинен боротися кожен день.

Якщо цього не робити, якщо заспокоїтися і просто чекати, якщо апатія опанує нами, то все починає швидко деградувати, і потім потрібно знову і знову боротися навіть і за те, що давно вже відвоювали, але через свою пасивність втратили.

Приклад волелюбних європейських українців для нас, болгар, показує по -моєму наступне: потрібно боротися з усіх сил за своє майбутнє, потрібно бути єдиними, потрібно не жаліти нічого для цієї благородної боротьби за свободу і людську гідність!

Наша спільна боротьба, по суті, за це. Наша боротьба саме за гідне людське життя. Тому що гідне для людини життя – це вільне життя.
Ми хочемо жити так, як живуть європейські народи, бо добре знаємо і віримо, що таке життя і для нас можливе.

Таке життя можна мати тільки тоді, коли дотримуватися усіх тих принципів і цінностей, що лежать в основі європейської, євроатлантичної чи західної цивілізації свободи і демократії.

Ось це ви нам показали, надали нам надихаючий приклад. За це вам велика подяка, дорогі українські брати і сестри, що показали такий героїзм і стоїцизм на вашому Євромайдані!

Ми не хочемо російсько-путінського середньоазіатського шляху розвитку, для нас органічно неприйнятний евро- азіатський «слов’янофільський» шлях пана кагебіста Путіна, який він не просто пропонує, а й хоче нав’язати його нам силою, шантажем і хабарами. Це не пройде і цього не буде!

– Як би ви могли охарактеризувати політичне життя в Болгарії?

– Болгарське політичне життя останніх років і особливо останніх місяців демонструє занадто тривожні явища.

По-перше, демократія стала лише видимістю, позбавленою сенсу процедурою. Правляча до травня 2013 «права» партія ГЕРБ на чолі з Б. Борисовим, яка спеціально була створена для бажаної для олігархії політичної моделі, походить з середовища так званої організованої злочинності, інакше кажучи, з середовища мафії, з середовища бандитів.

Сам Бойко Борисов поводився як глава мафії, мафія оволоділа державою: в інших державах є мафія, у нас мафія замінила собою державу. Вони, ці мафіозі, інакше кажучи бандити (без краплі збентеження ) показують і демонструють свій антидемократичний манталітет у всьому, що вони роблять.

Інші дві партій олігархічно – мафіозної політичної моделі в Болгарії – це Болгарська соціалістична партія (БСП – колишні нереформовані комуністи), партія турецької меншості Рух за права і свободи (РПС – створений агентом комуністичної Державної безпеки Ахмедом Доганом) і націоналістична ксенофобська партія АТАКА, яка директно фінансується Москвою, вона діє на зразок партії пана Жириновського в путінській Росії.

У Болгарії кадебісти встигли створити точно таку ж як і в путінській Росії олігархічну модель.

Наш рідний Путін – це пан Бойко Борисов, голова партій ГЕРБ, що означає «Громадяни за європейській розвиток Болгарії», але це придумано для введення в оману немислячої, маргіналізованої частини електорату.

Головна мета трудівників цієї олігархічно-мафіозної моделі, як і належить, грабувати державу і народ, збагачуватись.

Кажуть, що декілька місяців тому сам Бойко Борисов відзначав у колі своїх найближчих друзів свій перший «чесно зароблений» 1 мільярд євро.

У нас широко поширена ця «демократична практика»: купувати за гроші голоси малоосвічених виборців на виборах, насамперед серед ромського населення країни.

Б. Борисов почав прямо купувати собі навіть бракуючих йому народних представників, депутатів у Парламенті, а також почав купувати за гроші цілі парламентські групи!

Таким чином, він міг керувати країною більш ніж 3,5 роки, хоча на виборах він не мав парламентської більшості.

Комуністи з БСП також мафіозі, але вже з іншого, «лівого» крила єдиної у своїх діях чекісткої російсько- болгарської мафії.

Те ж саме можна сказати і про агентів, що правлять в РПС і проросійську партію АТАКА, чий лідер Сидеров, колишній журналіст-самоучка, дуже любить дороге шампанське і дорогі сигари, а також любить спати і гуляти в найдорожчих паризьких готелях, на пляжах екзотичних країн, хоча і позиціонує себе не інакше, як великий «друг» найбідніших і найбільш малозабезпечених громадян Болгарії.

Але найбільш непокоїть те, що влада почала організовувати і диригувати « протести на вулицях» , щоб показати «чого хоче» народ, а народ, таким чином, «хоче» завжди те, що вигідно саме їй.

Так наприклад, у свій час, уряд Бойко Борисова стимулював і організував у більш ніж 10 великих болгарських містах, відзначте, одночасно, «демонстрації» з вимогою заборонити розвідувати на болгарській території так званий «сланцевий газ»!
Спостерігачі тоді небезпідставно зазначали, що ці «спонтанні демонстрації» були організовані не без участі російської «п’ятої колони».

Тому, що надто зручно для російських інтересів тримати Болгарію у повній енергетичній залежності. Оскільки енергетичні ресурси Росія продає нам за найвищими цінами у всьому Європейському Союзі.

Політичні мафіозі просто купують серед криміналітету, серед фанів футбольних команд людей, які потім симулюють «народний гнів», кричачи голосно на вулиці те, за що їм заплатили.

Уряд скористася цими «народними демонстраціями» і заборонив пошуки так званого сланцевого газу !

Мета Росії зробити так, щоб Болгарія вийшла з Європейського Союзу і НАТО! Почався процес повної дестабілізації країни , бо в Москві вирішили, що прийшов час змінити геостратегічну орієнтацію Болгарії, повернути її в орбіту імперсько-путінської Росії.

Щоб реалізувати цю заповітну мету декілька разів пробували спровокувати конфлікт між болгарським населенням і циганською меншиною, тобто спровокувати занадто небезпечний етніческій конфлікт, на подобі югославських конфліктів.

А коли сам Бойко Борисов зробив крок проти корінних інтересів Росії – заборонив будівництво АЕС «Белене», тоді проросійські сили організували і йому «спонтанні народні протести» і усунули його самого від влади.

На проведених дострокових виборах проросійські сили на чолі з нереформованою комуністичною партією отримали повну більшість і тепер у Болгарії почалася велика боротьба за збереження її прозахідної орієнтації.

Вийшло проте так, що до Парламенту не потрапили автентичні і традиційно прозахідні і демократичні партії.

Тепер там тільки проросійські сили і популіст, демагог Бойко Борисов, який, хоча і втратив владу, має найбільшу парламентську групу.

Він контролює багато депутатів, хоча і не має ідей, крім однієї, найбільш потаємної: збагачуватися за рахунок держави, за рахунок народу. Мафіозі – залишається мафіозі до кінця своїх днів. Занадто нерозумно вибирати для управління країною «колишнього» мафіозі, тому, що як виявляється, «колишніх» злочинців не буває.

– Це загрожує молодій болгарській демократії?

– Молода болгарська демократія перервала свій політ, вона тепер переживає страшну агонію. Народ ні в що вже не вірить, я маю на увазі більшість народу. Ним маніпулюють, даючи йому тільки хліба і видовищ.

Медіа, засоби масової інформації повністю знаходяться під контролем правлячої російсько-болгарської та кагебісткої мафії та олігархії, яка, по суті, і не втрачала владу усі роки болгарського переходу від комунізму до демократії.

Виключаючи період, коли Болгарією двічі керували прозахідні праві сили, в період 1991-1992 і 1997-2001 років.

Які саме і зробили так, щоб Болгарія увійшла в західний світ, стала членом Європейського Союзу і НАТО.
Тепер же кагебістка мафія зуміла отримати неймовірний тріумф: Болгарія під повним її контролем, а в Парламенті на 100 % тільки її вірні слуги.

Залишається тільки ще здійснити і реалізувати найдорожчу і заповітну мету: відірвати Болгарію від західного світу свободи і демократії і повернути її в російську орбіту. Перетворивши Болгарію в Задунайську губернію Російської імперії.

Але демократичні сили, хоча і не мають необхідного впливу серед одурманеного народу, будуть боротися зі всіх сил, щоб цього не сталося.

Це справжня трагедія для болгарського народу: його політ до свободи і демократії, до європейських цінностей зустрічає найсильніший і підступний ворог в особі деспотичної Росії, яка вважає, що має право розпоряджатися долею болгарського народу.

Мені здається, що доля Болгарії споріднена з долею багатостраждального українського народу.

Але необхідно відзначити дуже важливе: з червня місяця у нас в Болгарії відбуваються щоденні протести проєвропейськи налаштованих сил і громадян.

Ось вже більше 190 днів болгарські свободолюбці протестують. Іноді на вулицях не так багато людей, а іноді на вулиці Софії виходять десятки тисяч людей.
Але завжди, кожен день у нас відбуваються протести, це теж дуже надихає. Кожен день!

Дуже активні «Ранобудні» студенти, які окупували свої університети, які в перших рядах протестувальників. Це молоді люди, які хочуть моралі в політиці, хочуть, щоб Болгарія стала хорошим місцем для гідного людського життя. Для життя, гідного болгарського європейця.

На жаль, у нас ім. досі не вийшов на вулиці так званий «масовий болгарин», який по суті не виходить на вулиці тому, що його свідомість спаплюжено тими нігілістичними уявленнями, які впроваджують нам олігархічні медія.

А саме, що протести не мають сенсу, що « демократія – зло», що «Європа нам нічого особливого не дала, а от, таварішч Путін дав нам навіть своє добре средце !». І тому подібне.

– Пане Гранчаров, що б ви хотіли побажати напередодні Нового 2014 українському народу і нашій Єврореволюції?

– Хочу побажати братньому українському народу і українській Єврореволюції ПЕРЕМОГИ у вашій і нашій – саме у нашій спільній благородній і надихаючій боротьбі за свободу і людську гідність!

Боротьба за свободу – найбільш надихаюча боротьба. Я впевнений, що ми переможемо – тому що правда самого життя підкріплює нас. І тому не можна не перемогти.

По суті, те, за що ми боремося, для цього лише варто жити. Так і личить жити людині, все інше не заслуговує вважатися її життям.

Істина, добро, свобода, розквіт особистості – усе це взаємопов’язане і саме воно одухотворяє наше життя.
Я впевнений, що немає на землі сили, яка може протистояти людському прагненню до свободи і гідного життя, тому що сам Бог створив нас такими – і сам Він хоче щоб ми залишилися такими.

Сили зла і мракобісся не мають онтологічного переваги над самим Богом, це і непорушна гарантія того, що нічого не може утримати наше прагнення до свободи – навіть ракети пана Путіна ніщо у порівнянні з непомірною могутністю самого Бога, нашого Творця!

У нас тепер свято Різдва Христового, бажаю Вам зустріти це свято за вашим релігійному календарем з вірою у свою правоту, в правильність того шляху, по якому йдете ви, дорогі українські борці за свободу!

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s