Розкол у Партії регіонів вже давно відбувся

Віктор КАСПРУК, політолог

Ексклюзивно для RIA

Можна констатувати, що з Майданом на українські терени повертаються закони Звичаєвого права. По суті, відбувається саморегуляція українського суспільства знизу. Адже коли влада не бажає виконувати свої зобов’язання перед народом, народ просто вимушений захищати свої права і інтереси, та усувати клептократично-олігархічний режим, котрий вщент розграбував Україну. Але при цьому намагається нав’язати всім думку, що фактичний дефолт Української держави – це досі нечувана стабільність і добробут народу.

Не можна виключати можливість введення також Надзвичайного стану. Виглядає на те, що Янукович уже декілька разів був дуже близько до прийняття такого рішення. Але його відлякувала можливість лавиноподібного зростання спротиву українців, якщо він на це наважиться.

Проте, необхідно враховувати той факт, що введення Надзвичайного стану потребує багато людських і фінансових ресурсів, яких, на сьогоднішній момент у Януковича немає. Тому лише у разі, якщо Росія вирішить збільшити свої зусилля, ще більше втручаючись в українські справи, і надасть режиму Януковича не тільки фінансову допомогу, але й достатню кількість силовиків, Віктор Янукович спробує зробити цей останній крок у прірву.

Що стосується того, чому тільки Кличко вимагає дострокових виборів, то можу сказати – Кличко, який тривалий час проживав на Заході і добре ознайомлений із західними традиціями демократії, добре усвідомлює, що лише відставка Віктора Януковича здатна стабілізувати ситуацію в Україні. Оскільки подальша боротьба Януковича за владу здатна лише до крайності загострити і так уже напружену політичну ситуацію в Україні.

Наразі шансів у Януковича досидіти у кріслі до виборів у 2015 році небагато. Адже Майдан – це не що інше, як висловлений чітко і однозначно вотум абсолютної недовіри доморощеному українському диктатору.

А з таким вотумом недовіри, навіть диктаторськими методами утримати владу буде майже неможливо. Тим паче, що розкол у Партії регіонів відбувся вже тоді, коли народний депутат Інна Богословська почала публічно засуджувати застосування Януковичем сили проти українців. І тепер уже можна говорити тільки про поглиблення і розширення цього розколу.

Якщо ми повернемося до парламентсько-президентської республіки, то першим кроком нової влади має бути повідомлення українцям, якою в дійсності є економічна ситуація в Україні. Лише таким чином можна завоювати довіру українського народу. А у подальшому має бути терміново розроблена і представлення на розгляд суспільства «Програма виходу України з кризового стану».

Антикризова програма і успішний початок її виконання мають показати народу, що в України з’являється шанс уникнути дефолту і розпочати нову віху в історії Української держави, за якої головним пріоритетом держави стануть інтереси українського народу.

kaspruk@hotmail.com

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s