Чому Україні вкрай необхідна стратегічна система управління?

Віктор Каспрук

Третя Українська Республіка

Сьогодні усі сторони протистояння і світова спільнота стали свідомі того, що ситуація Євромайдану (Єврореволюції) досягла точки зависання. Одні (прибічники діючого режиму януковичів) радіють з того, вважаючи що Єврореволюція видихалася і скоро їй кінець. Інші (прибічники змін і Єврореволюції) небезпідставно вважають, що вже досягнуто значних результатів і варто завдати ще кілька влучних ударів по злочинному режиму – і він упаде.

Проте, хоча і перші і другі мають певну рацію, істина полягає в іншому. Єврореволюція в її нинішньому форматі досягла точки верхнього піку – точки перед біфуркацією. Куди революційна ситуація піде далі, яких досягне результатів та чим завершиться – залежить від здатності її (Єврореволюції) керівництва до прийняття і здійснення в найближчому майбутньому кількох вірних стратегічних рішень.

Якщо стратегічні рішення вчасно будуть прийняті і реалізовані – Єврореволюція здатна завершити протистояння і досягти своєї мети у найближчий час.

Якщо ж ні – ресурси Єврореволюції – як матеріальні, так і ресурси підтримки у суспільстві (що набагато важливіше і, фактично, фатально небезпечно!) будуть знову використані в «гудок» ситуативних інформаційних приводів. Ситуація за цього варіанту зайде в глухий кут і сподіватися можна буде лише на волю Провидіння…

Режим януковичів вкупі зі своїми міжнародними спонсорами-симпатиками (Росією – в першу чергу) цим обов’язково скористаються і Україна вкотре втратить свій історичний шанс до гідного європейського майбутнього.

Що ж необхідне для того, щоб не втратити історичний шанс Єврореволюції, встигнути прийняти і здійснити ті кілька необхідних стратегічних рішень, котрі нас відділяють від перемоги над тоталітарним мракобіссям в личині нинішнього режиму? Відповідь може підказати сучасна американська професійна байка.

У місцевого мільярдера вийшов з ладу басейн. Запрошені майстри профільних компаній неодноразово перевірили усе але не змогли зарадити – усе в нормі, проте вода в басейні не циркулює. Треба ламати басейн і повністю його перебудовувати. Врешті хтось підказав запросити фахового інженера – спеціаліста з консалтингу. Той кілька хвилин походив навколо басейну, оглянув усе і злегка вдарив молотком в потрібному місці – усе запрацювало.

Інженер-консультант виписав рахунок на $1000. Господар запитав – за що ж так плата за кілька хвилин роботи, поясни? Спеціаліст з консалтингу пише розшифровку – удар молотком – $5, знання куди саме треба вдарити – $995…

Так само і нам, щоб не випустити унікальні ресурси Єврореволюції в «гудок» ситуативних інформаційних приводів, необхідні знання – куди саме і як саме вдарити по прогнилому але все ще сильному диктаторському режиму.

Для цього потрібно крок за кроком, ешелон за ешелоном запроваджувати ініціативи нової еліти, нової української влади в життя. Ініціативи, котрі демонструють щирість, рішучість та дієздатність нової влади – вже сьогодні.

Потрібно створити інституції Єврореволюції, котрі будуть і надалі розробляти та втілювати згадані ініціативи. А це вже само по собі зробить перемогу Єврореволюції швидкою та невідворотною».

Про це, також йшлося моїй статті на сайті Третьої Української Республіки «Штрихи до нового українського національного проекту»: «Для того, щоб успішно розробити і здійснити Новий національний проект та усі супутні складові, вивести країну на високий рівень потенціалу, а відтак – на високий рівень ВВП та життя, необхідний відповідний інструментарій. Єдиний інструментарій, котрий направду і гарантовано здатен це здійсните – це наявність системи стратегічного дослідження зовнішнього і внутрішнього світу, здатного виробити не лише розуміння, але, також, уміння і здатність перетворити це розуміння і уміння у відповідні потенціалу дії».

Ще раніше, саме це справедливо зазначив Сергій Грабовський в інтерв’ю «Опозиції треба вчитися, аби відійти від тактичного «вовтузіння», і розпочати стратегічну діяльність».

Проте, згадана системи стратегічного дослідження зовнішнього і внутрішнього світу, здатного виробити не лише розуміння, але, також, уміння і здатність перетворити це розуміння і уміння у відповідні потенціалу дії, потрібна не лише після перемоги Єврореволюції, щоб реалізувати Новий національний проект.

Це, також, єдиний інструментарій, котрий направду і гарантовано здатен забезпечити і саму перемогу Єврореволюції – головна частина стратегічної системи управління процесом Єврореволюції.

З огляду на певний цейтнот, повною мірою розгортати Систему Стратегічних Досліджень часу просто немає. Але все ж є можливість як то кажуть «в пожежному порядку» підключити ті елементи, котрі є в наявності, або технічно можуть бути швидко розгорнуті.

Оскільки альтернативою є лише згадані раніше підходи – на голому ентузіазмі і з методою «точно на око». Проте чи потрібен хоч комусь такий результат? Адже є чудове прислів’я – «коли прямуєш невідомо куди, то саме туди прийдеш». Чи схоче суспільство і прогресивна частина еліт України ще раз змарнувати історичний шанс?

kaspruk@hotmail.com

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s