Український козир: Кличка знають у світі мільярди людей


Віктор Каспрук

Третя Українська Республіка

Втрата Єврореволюцією динаміки поступу і затягування опозиційним тріумвіратом конкретних рішень щодо змін в Україні показує: якщо Віталій Кличко, який на сьогодні має найвищий рейтинг серед опозиційних політичних сил, і надалі виступатиме в якості одного із тих, хто свідомо чи несвідомо затягує ситуацію і цим фактично підігрує диктаторському режиму, то ще декілька турів таких переговорів і він може дуже легко втратити свій статус найбільш рейтингового українського політика.

І це тоді, коли за даними соцопитування, проведеного центром «Соціс» і Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), якби вибори президента проходили найближчим часом, у разі виходу у другий тур Януковича і лідера партії «УДАР» Віталія Кличка, Янукович набирає 36,1%, а Віталій Кличко – 63,9%.

Якщо ж у другий тур виходить один з активних учасників акцій на Майдані, позафракційний депутат Петро Порошенко, то він набирає 62,3%, Янукович – 37,7%.

За тим же опитуванням, проведеним Центром соціальних та маркетингових досліджень «Социс» та Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), респонденти висловили свою думку щодо того, хто з політиків має стати лідером протестів і взяти на себе керівництво діями проти влади. Найбільше респондентів висловилися за те, щоб таким лідером став Віталій Кличко (20,4%), 12,6% – бачать таким Петра Порошенка і 6,3% – Арсенія Яценюка.

Такий політичний розклад закономірно підштовхує до думки, що саме Віталій Кличко і Петро Порошенко на сьогодні є тими найбільш рейтинговими політичними постатями, котрі, у той чи інший спосіб, мали б об’єднати свої зусилля.

Таким чином вимальовується дещо інша конфігурація. А саме – тандем Кличко-Порошенко, який претендує на посади президента і прем’єр-міністра та Арсеній Яценюк, який може стати спікером українського парламенту.

У час відновлення парламентаризму в Україні і перенесення центру політичної ваги до Верховної Ради, посада спікера парламенту стає ключовою, а діяльність на цій посаді потребуватиме досвіду і кваліфікації Яценюка, враховуючи той факт, що раніше він вже був Головою Верховної Ради.

Лише спільна і узгоджена праця усіх демократично орієнтованих політиків, синергія їх команд та дій можуть вивести Україну з нинішнього кризового стану.

Олег Тягнибок за такої політичної конфігурації міг би цілком претендувати на посаду лідера парламентської більшості. А на пост віце-прем’єра з гуманітарних питань, потрібно підібрати фахівця з політичним і управлінським досвідом, а не політика.

Віталій Кличко нині може претендувати на роль українського Рональда Рейгана, людини, котра не тільки є популярною в своєму народі, але яка спроможна для запровадження позитивних змін у своїй державі, підібрати команду фахівців, що здані витягнути Україну з тієї прірви, у яку її загнав президент Віктор Янукович.

Відштовхуючись від порівняння Кличка з Рейганом, можна сказати, що в разі обрання першого на президентську посаду перед ним стоятимуть не менші (якщо не більші) завдання. Адже необхідно буде одночасно діяти не лише, як Рональд Рейган, а й як Франклін Рузвельт, витягуючи Україну з Великої деградації.

Великі президенти – це ті, хто приносить великі позитивні зміни в життя суспільства. І перед Віталієм Кличком стоятимуть надскладні завдання. Починаючи від повернення довіри українців до результатів виборів і закінчуючи демонтажем і заміною діючої в Україні пострадянської системи влади.

Не говорячи вже про необхідність створення системи гарантій забезпечення громадянських прав українців, гарантій соціального забезпечення, інтеграції збройних сил до стандартів західних держав і системи шосейних доріг, по яким можна буде безпечно їздити.

Також Кличку в якості президента необхідно буде зробити те, що до нього не спромігся зробити жоден із чотирьох попередніх президентів: провести податкову реформу, ліквідувати фінансовий дефіцит і вирівняти торгівельний дисбаланс.

Для того, щоб українська економіка нарешті почала рости необхідно проявити не тільки мужність, але й мудрість. Оскільки коли податкові ставки почнуть стимулювати економіку до росту, то це, в свою чергу, буде вирівнювати і соціальну ситуацію в Україні.

Необхідно буде швидко здійснити реструктуризацію українського суспільства і цілком очевидно, що після завершення Майдану, в Україні має наступити нова політична епоха, яка мусить обмежити втручання можновладців в життя суспільства і водночас відкрити соціальні ліфти для пересічних громадян.

Мова йде про «революцію Кличка», яка у жодному разі не має обмежитися лише зміною «політичної варти», а мусить відкрити свободу для особистості і водночас збільшити відповідальність українців за майбутнє своєї держави.

При цьому зміна політичного дискурсу і вирішення невідкладних соціальних питань в країні зможуть утвердити більшість українського населення у тому, що вони нарешті живуть у своїй державі, котра захищає і дбає про їхні інтереси.

Таким чином можна буде добитися того, що українське суспільство отримає своєрідне «щеплення» від вірусу лівацтва і одночасно досягти терпимості і миру, справедливості і милосердя, водночас узаконивши легітимне право на власність тих, хто її має.

Україна не мусить бути суспільством заздрості і образ, а навпаки територією, яка стане комфортною і безпечною для тих, то на ній проживатиме. Та відкриє можливість заробляти для тих, хто має знання, кваліфікацію і бажання просуватися по соціальній драбині.

Політичний тандем Кличко-Порошенко міг би не тільки змінити негативний імідж України в світі, який вона отримала завдяки президентству Януковича, а й і вивести нашу державу із затяжного стану перманентної катастрофи, яка нині замаскована під емоційне протистояння українських політичних еліт.

Наразі Україні нині потрібен такий політик, який би підняв бойовий дух української нації після того, як вона в часи правління Януковича опинилася надовго в зоні песимізму, безвиході і невпевненості.

Видимим плюсом Віталія Кличка є те, що він є відкритим до дискурсу політиком, що звик до мікрофонів і телевізійних камер та усвідомлює, яким чином через засоби масової інформації можна збільшувати свою індивідуальність. І він готовий до того, щоб перетворити цю свою перевагу на дуже серйозний політичний актив.

Для Кличка-президента буде важливо надати українцям свободу вільної конкуренції та поліпшення життя людей. А це можливо лише у разі надання свободи дій підприємництву і обмеження втручання держави і уряду у справи бізнесу.

І в цьому сенсі його спортивний досвід може надати українцям великий шанс. Адже Кличко перебув на вершині спортивної слави завдяки своєму характеру і харизмі. Саме там він навчився відповідальності за будь-яку помилку і готовності якомога швидше виправити її.

Він, будучи чесною і принциповою людиною, готовий конвертувати довіру українського народу в наполегливе виконання нагальних і невідкладних завдань, котрі сьогодні стоять перед українським суспільством.

Кличко, проживши тривалий час на добробутному Заході, на власному досвіді зрозумів, що означає для кожної людини і для всього суспільства в цілому справедливість і незалежність. А це, в свою чергу, дає шанс на відродження української економіки та просування українського народу до справедливості, свободи і процвітання.

І саме на цьому напрямку може, як ніколи раніше, йому пригодитися неоціненний економічний і бізнесовий досвід Петра Порошенка, який не будучи олігархом, при цьому став дуже багатою людиною, яка розуміє потреби і надії пересічних українців і разом з ними бореться за їхнє краще майбутнє.

Але для того, щоб політичний тандем Кличко-Порошенко зміг позбавити Українську державу статусу країни третього світу і максимально наблизити її до добробутних країн Європи, у них має бути ясне бачення того, що повинна робити українська нація під час настання епохи позитивних змін.

І це мусить бути не лише прописано та задекларовано публічно. У них має бути розроблена чітка програма соціальної, економічної і зовнішньої політики, яка дозволить Україні досягти своїх головних цілей.

Але головною ціллю Кличка-президента має стати відновлення віри людей в Українську державу. Цього сьогодні гостро потребують українці.

І ми в найближчий час зможемо побачити справжнього лідера, котрий буде здатен вивести Україну на шлях європейського майбутнього.

Бо ситуація розгортається нині таким чином, що Кличко з національного спортивного лідера може швидко перетворитися на лідера української нації. Адже Віталій Кличко – український козир: його знають у світі мільярди людей.

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s