Друга «холодна війна». Путін тестує Захід Україною

Віктор Каспрук

Третя Українська Республіка

Ще зовсім недавно можна було прогнозувати, що під час російської анексії Криму українська криза вже досягла свого апогею, і вона буде повільно відпрацьована дипломатично. Але ні. З усього виглядає, що цей прогноз був не зовсім правильним.

Під впливом своїх радників Путін явно пішов на зміну того міжнародного порядку, який існував після закінчення Другої світової війни.

Але, при цьому, зовсім не факт, що джин руйнування міжнародних домовленостей, котрого путінський режим випустив з пляшки, не зачепить і самої Росії, яка сама є дуже вразливою до подібних штучних змін геополітичних реалій.

Московськими стараннями Україна змушена балансувати між просуванням в бік демократичної Європи і загрозою громадянської війни, яку Кремль з усіх сил намагається підпалити на українських теренах.

Путін розгойдує політичну і економічну ситуацію в Україні та сподівається на те, що американський президент Барак Обама не наважиться на військову підтримку України.

Однак Путін серйозно прорахувався, коли вирішив, що друга «холодна війна» проти нашої суверенної держави матиме переважаючу підтримку в росіян, котрі проживають в Україні.

Адже українські росіяни добре розуміють, що путінські бомби не будуть розбирати хто перед ними – росіяни чи українці, і що вони нічим не захищені проти агресії з півночі.

Путін також явно прорахувався в тому, що шалена балканізація ситуації в Україні не матиме катастрофічних наслідків і для Росії.

І ці наслідки можуть прийти не тільки від санкцій світової демократичної спільноти. Оскільки Росія та Україна і досі залишаються дуже економічно взаємозалежними і взаємопов’язаними.

Втім, нинішня ситуація в Україні є і прямим наслідком половинчастого ставлення Заходу до України. Адже якби наша країна була членом НАТО і Європейського союзу, то російське вторгнення на українську територію було б просто неможливим. А воскресіння утопії під назвою СССР, на яке реваншисти в Кремлі терпляче чекали від 1991 року, не мало б жодних шансів на свій початок.

Сам Путін неодноразово стверджував, що військове вторгнення на Кримський півострів суверенної України, який заселений українськими громадянами, є актом правовим і обґрунтованим. Але грубе попрання Москвою основ міжнародного права створює небезпечні прецеденти, які у подальшому здатні спровокувати катастрофу не для одної держави.

При цьому путіністи готують рукотворну катастрофу і для самої Росії. Тапер вже цілком можна говорити про те, що нова Росія не відбулася. Оскільки після своєї першої інавгурації Путін пообіцяв росіянам, що він побудує сучасну, модерну державу, котра динамічно розвиватиметься. А замість цього побудував щось середнє між Болгарією і Саудівською Аравією. Країну, котра загрузла в корупції та неефективності. І виживання якої залежить на дві третини від доходів від експорту сировини, а половина бюджету формується від експортування нафти і газу.

Не виключено, що саме цим спровокована Українська кампанія Путіна. Можливо, що він намагається хоч якось втримати ціни на енергоносії на попередньому рівні. Бо наступний спад цін на нафту і газ здатен спустошити російську економіку і знищити усі шанси путінської команди утримати свою владу над Росією.

Проте, агресивно діючи на випередження, він своїми ж руками лише наближає крах Російської нафтогазової імперії. Тому, що крах у вісімдесятих роках цін на нафту добив СССР, а наступний колапс також закінчиться розвалом і путінської Росії.

Відроджуючи СССР Путін перетворює Росію на країну-ізгоя. Де головним завданням її населення є працювати на благо олігархів і їхні глобальні економічні устремління. Народу ж залишаться деградувати і повільно вимирати. Варто лише подивитися на сплеск продажів горілки, її споживання і алкоголізм. По суті, на Україну напала країна-параноїк і лише за підтримки США, Європи і НАТО можна не допустити захоплення Росією нових українських земель.

Очевидно, що Путін не має наміру зупинятися на окупації Криму. І тому, лише економічних санкцій для стримування російської агресії буде замало. Як мінімум, необхідні термінові поставки до України західної зброї, а також надсилання інструкторів, котрі допоможуть українським військовим в стислі терміни цю зброю освоїти.

Уже зараз видно, що Сполучені Штати повинні ізолювати Росію по максимуму. І не тільки в Організації Об’єднаних Націй.

Західні країни мали б відкликати своїх послів з Москви, а європейці відмовитися від постачання нафти і газу з Росії. І розташувати американські системи протиповітряної оборони в Польщі, Чехії і Румунії.

Не можна закривати очі на те, що Росія поклала око не лише на всю Україну. Їй потрібна і Молдова, і держави Балтії, за якими можуть піти і Польща, Словаччина і Чехія. Домігшись успіху в Грузії, Молдові і Сирії Путін дуже розраховує на те, що Барак Обама не допоможе Україні, Литві, Латвії, Естонії чи Польщі.

Можна пригадати, що Друга світова війна почалася з анексії Німеччиною Судетської області, а потім була Австрія. За планом Путіна Європа безсила і не буде нічого робити. І НАТО здасть Європу без єдиного пострілу. Тому він так впевнено б’є з усіх сил у барабани війни.

За цієї критичної ситуації, необхідно аби сам Вашингтон виступив з ініціативою до своїх європейських партнерів – якнайшвидше прийняти Україну до НАТО. Адже Україна сама по собі не зможе вистояти перед насиллям путінської навали.

На Заході нарешті мають зрозуміти, що потаканням безконтрольної поведінки Путіну – не вдасться уникнути загрози Третьої світової війни. І лише, коли Україна якнайшвидше стане членом НАТО і Європейського союзу, а США і Європа допоможуть їй протистояти незаконному вторгненню на її територію, то тільки тоді, об’єднавши спільні зусилля, можна буде зупинити російську агресію.

Крім того, після вторгнення до України, Росії має бути відмовлено в місці постійного члена Ради Безпеки ООН. Можна зробити висновок: українське питання сьогодні є тестом для світової спільноти не лише на дію усіх попередніх договорів і домовленостей, а й моральним аргументом еквівалентної реакції на агресивну політику Росії на міжнародній арені.

Злочинні дії Путіна в Україні мають консолідувати сили США, Європи і НАТО для відсічі російській агресії проти України. І цілком очевидно, як якщо Сполучені Штати хочуть залишитися наддержавою, то вони повинні зайняти жорстку і однозначну позицію в українському питанні. У іншому випадку вони будуть поступово втрачати свій статус наддержави.

Адже на українських теренах вирішується доля на лише Української держави. Вирішується майбутнє тандему США-НАТО і майбутнє Заходу. Бо якщо Захід погодиться з російською окупацією частини України, то вже завтра Москва буде пред’являти вже претензії на території європейських союзників Америки.

kaspruk@hotmail.com

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s