П’ять років плівок Мельниченка: викриття, що змінило Україну, чи політична карта багаторазового використання?

Радіо Свобода
2005 рік

Кирило Булкін
Ви слухаєте “Вечірню Свободу”. У студії ведучий Кирило Булкін. Вітаю вас!
Сьогодні виповнилося 5 років з того дня, коли у Верховній Раді України вибухнула інформаційна бомба: Олександр Мороз оприлюднив записи, зроблені колишнім охоронцем Леоніда Кучми Миколою Мельниченком у президентському кабінеті.

Ця подія змінила Україну, але й досі навколо неї залишається багато нерозв’язаних питань.
Звідси тема нашої сьогоднішньої програми: “П’ять років плівок Мельниченка: викриття, що змінило Україну, чи політична карта багаторазового використання?”

Гостями студії є народний депутат Іван Бокий; політолог Віктор Каспрук та на телефонному зв’язку зі Сполучених Штатів Америки екс-народний депутат, а нині політичний біженець Олександр Єльяшкевич.

Дякую, панове, за те, що зголосилися взяти участь у програмі.
Наш телефон 490-29-05. Чекаємо на ваші дзвінки, шановні слухачі.
Отже, виповнилося 5 років з того дня, коли у Верховній Раді вибухнула інформаційна бомба: народний депутат Олександр Мороз оприлюднив сенсаційні розмови з плівок, таємно записаних у президентському кабінеті охоронцем Леоніда Кучми, майором Миколою Мельниченком.
На підставі записів опозиція звинуватила Президента Кучму в причетності до вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе.
Наступні 5 років вмістили в себе акції “Україна без Кучми!”, “Повстань, Україно!” й Помаранчеву революцію, кожна з яких була певним розвитком попередньої, а значить, у певному сенсі наслідком оприлюднення плівок екс-майора.
Тож не буде перебільшенням сказати, що подія 5-річної давнини змінила Україну. Але й сьогодні навколо неї залишається чимало нерозв’язаних питань. Деякі з них ми спробуємо розглянути сьогодні з нашими гостями.
Кирило Булкін

Пане Каспрук, перш ніж поставити вам таке саме запитання, хочу пригадати одну цікаву річ. Рівно 5 років тому ви були гостем радіо “Свобода”, коли щойно з’явилася інформація про сенсаційне викриття, здійснене Олександром Морозом. Тому замість відповіді на першу частину запитання пропоную запис 5-річної давнини, те, що ви сказали тоді. Отже, Віктор Каспрук 2000-го року.

Віктор Каспрук
Я би не поспішав робити остаточні висновки. Інформація, яку ми розглядаємо, не маючи достатньо вивірених даних може розглядатися, як гіпотеза чи припущення. Але я уважно прочитав текст сайту “Укрправди”, то на мою думку, якщо зробити експертизу на інтелектуальний рівень тексту або на семантичну експертизу про знання української мови, то абсолютно не виключено, що цей текст міг наговорити Леонід Кучма.

Кирило Булкін
Пане Вікторе, як Ви оцінюєте свою тодішню реакцію?

Віктор Каспрук
Я думаю, що вона була правильна в тому сенсі, коли тільки була початкова інформація, то не можна наперед робити якісь висновки. До того хочу сказати, що мені подзвонили з радіо “Свобода” досить пізно, тому що ряд людей просто відмовилися брати участь в цьому ефірі, тому що всі розуміли, чим це може закінчитися при режимі Кучми.
Я не хочу сказати, що я такий герой, але повірте мені, що коли працівник радіо “Свобода” проводив мене коридорами, то сказав, що я буду іти по мінному полю, тому що незрозуміло, яка ситуація. З одного боку, коли передача закінчилася, я можу сказати, що в мене виникло сподівання, що вдасться змістити злочинний ганебний режим президента Леоніда Кучми.
Якщо говорити зараз, якою була реакція – правильною чи неправильною, то, можливо, вона була дещо наївною, оскільки після приходу до влади Президента Ющенка, система влади фактично, на жаль, не змінилася. Складається враження, що сучасна влада увесь 2005 рік займалася тим, що прикривала Леоніда Кучму від відповідальності.

Кирило Булкін
Як ви думаєте, чи буде доведена до кінця справа з плівками Мельниченка і справа Гонгадзе, яка з неї витікає? Коли це станеться?

Віктор Каспрук
Я думаю, що так, але для цього потрібен певний час і розуміння влади, яка зараз є діючою, що якщо не завершити справу Гонгадзе і Мельниченка, то вони не матимуть перспективи, як мінімум, на наступну каденцію президентську Віктора Ющенка.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s