Новому президенту потрібно дати 100 днів

Ініціативи щодо створення громадських організацій, які контролюватимуть владу, є корисними та своєчасними. Проте новообраному главі держави необхідно дати певний час, щоб він міг без нав’язливого контролю показати на що здатен, вважає політолог Віктор Каспрук.

Перепрофілювання. У Будинку профспілок, в колись гарячій точці, активісти Майдану пропонують створити громадський центр. Там планується розміщення різних організацій, які проводитимуть моніторинг дій влади. Про це заявив голова ради громадської організації «Лабораторія громадських ініціатив» Ігор Когут. Чи стане новий орган дієвим контролем влади? Ситуацію в ефірі радіо «Голос Столиці» прокоментував політолог Віктор Каспрук.

«Голос Столиці»: Як ви оцінюєте подібну ініціативу з громадським центром?

Віктор Каспрук: Виходячи з попереднього українського досвіду, контроль за владою необхідний. І я думаю, що така ініціатива є корисною і своєчасною. Так як майно належить все-таки профспілкам, то треба якимось чином вирішити цю ситуацію. Тут треба подумати над тим, чи можна підселяти в чужі приміщення організації, які заявляють, що хотіли б там проводити свою діяльність.

«Голос Столиці»: За які кошти будуть існувати подібні організації, цей громадський центр?

Віктор Каспрук: Це можуть бути гроші від певних спонсорів, можливо це певні спонсори поза Україною, можливо це багаті люди в середині України. Але дійсно, без спонсорської допомоги, без фінансування така організація, якщо навіть вона буде нечисленною, вона буде недієздатною і не зможе функціонувати. З іншого боку мені здається, що коли таке питання піднімається – це великий плюс. Тому що чомусь за чотирьох попередніх президентів організації, які контролювали владу, у нас не виникали. Можливо, що цей початок дійсно потрібен саме зараз. Але не розписавши процедуру, не поставивши чітко цілі, не зробивши організаційну частину цієї роботи, це може бути просто декларацією, яка дуже швидко погасне.

«Голос Столиці»: Буде громадський центр – барикади приберуть?

Віктор Каспрук: Для того, щоб розійшовся Майдан потрібно провести дострокові парламентські вибори. Поки що ми до цього впритул не підійшли.

«Голос Столиці»: Не станеться так, що владу у нас почнуть змінювати щомісяця?

Віктор Каспрук: Нажаль, ми не можемо цього виключати. Мені здається, що новому президенту, новому меру Києва як мінімум треба дати 100 днів для того, щоб вони могли спокійно, без нав’язливого контролю показати, на що вони здатні.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s