«Чотири вітри» наносять серйозну ерозію основі побудови китайської Компартії

“Политикантроп”

Віктор Каспрук

Інформація з Китаю для зарубіжних читачів і для внутрішнього використання сьогодні дуже відрізняється. На зовні видається інформація про непорушну монолітну єдність в рядах Китайської комуністичної партії, а для внутрішнього використання зовсім інше.

Так на офіційному сайті антикорупційного відомства Комуністичної партії – Центральної комісії з перевірки дисципліни – 22 вересня з’явилася стаття, яка підбиває підсумки останньої партійної перевірки. У ній зокрема наголошується, що формалізм, бюрократизм, гедонізм і марнотратство – це «Чотири вітри», які спричиняють серйозну ерозію основи побудови партії, зменшують її базу та є концентрованою небезпекою для її мас. «Чотири вітри» створюють великі проблеми для партійних кадрів і викликають огиду у рядових членів партії.

Стаття акцентує на тому, що з часу перебування Сі Цзіньпіна на посаді генерального секретаря ЦК КПК вдалося сформувати чистий від зловживань уряд, який у боротьбі з корупцією зайняв чітку і рішучу позицію, проводячи тверде, сильне і ефективне керівництво.

Втім, за висновками Центральної комісії з перевірки дисципліни, відповідно до статуту Комуністичної партії Китаю, головної політики та механізмів її реалізації, необхідно звернути пильну увагу на стиль проведення партійної роботи, дотримання суворої партійної дисципліни та нарощення боротьби з корупцією.

Водночас Центральна комісія з перевірки дисципліни висуває вимогу посилення пропагандистської роботи, щоб добитися того, аби антикорупційні ініціативи і починання уряду стали зрозумілими в глибинці.
Комуністичне керівництво в Пекіні з усіх сил намагається довести народу, що воно є чесною владою, яка дуже відповідально ставиться до своїх обов’язків і до того, що відбувається в країні.

У статті підкреслюється, що відповідальність за справи в державі лежить на Комуністичній партії. І вона ініціює обговорення висунутих генеральним секретарем ЦК КПК Сі Цзіньпіном правил з восьми пунктів, які сприятимуть розвитку партії та країни й видаленню корупції, що гальмує розвиток китайського суспільства.

Необхідно пригадати, що порушення «Правил з восьми пунктів» включає:

1. Отримання (чи піднесення) дорогих подарунків з нагоди тих чи інших свят;
2. Отримання дорогих розважальних і спортивно-оздоровчих послуг за рахунок державних коштів (приватні
клуби та елітні ресторани);
3. Порушення трудової дисципліни;
4. Використання службових машин і робочих приміщень з особистою метою;
5. Організація застіль за державні кошти; заборона на такі делікатеси, як знаменитий «суп із гнізда ластівки», страви із плавників акули, тварин і рослин, що занесені до «Червоної книги», дорогого алкоголю та сигарет;
6. Проживання в люксових номерах готелів;
7. Витрачання державних коштів на необґрунтовані туристичні поїздки;
8. Проведення невиправдано розкішних весільних та інших церемоній тощо.

Народна підтримка, говориться у статті, є тим необхідним чинником, котрий потрібний для підтримки виживання партії. Адже на третьому пленумі ЦК Компартії Китаю 18-го скликання, що проходив у Пекіні з 9 по 12 листопада 2013 року, у звіті було попереджено партію, що нинішня глобальна та національна ситуація продовжує піддаватися глибоким змінам, і ризики, з якими стикається КПК є безпрецедентними. Але серед різних міжнародних і внутрішніх ризиків і викликів, протизаконні дії і корупція є одним з найбільших викликів всередині партії.

Формалізм, бюрократизм, гедонізм і марнотратство – це «Чотири вітри», які наносять серйозну ерозію основі побудови партії, зменшують її базу та є концентрованою небезпекою для її мас.

Руйнівної силі «Чотирьох вітрів» можливо уникнути, наголошується в статті, за умови ефективного поліпшення стилю роботи партії, встановлюючи тісніші зв’язки між партійними масами та знижаючи ризики. Це стане тестом для наших членів партії та її кадрів.

Якщо ми не зможемо рішуче припинити руйнівні впливи «Чотирьох вітрів», то наша партія втратить підтримку народу, китайська нація втратить цінну можливість розвитку, а двісті цілей великого китайського відродження неможливо буде досягти.

Підсумовуючи все сказане у цій статті можна зробити висновок, що кампанія з боротьби з корупцією – це не тільки останній шанс компартії зберегти свою владу, а й також життєво важливий чинник для економічної реформи в Китаї. Тому боротьба з корупцією в КНР стає не тільки політичною необхідністю, а й економічним імперативом.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s