З Новим 2015 роком вас вітають російські «тролі»


Віктор Каспрук

Политикантроп

Перед Новим 2015 роком в одному з серйозних англомовних західних видань прочитав цікаву статтю про Росію. І щось мене підштовхнуло подивитися, що пишуть на форумі під статтею читачі цього солідного видання.

Побачене і прочитане ну просто таки вразило. Навіть напередодні Нового року російські «тролі» виконували підривну роботу, переконані у тому, що путінська пропаганда може сприйматися на форумах, як думки жителів західних країн.

Звісно, що це дуже наївно, але робота цих невтомних «працівників невидимого фронту» явно розрахована на те, щоб зародити у читачів з демократичних держав підозру в тому, що хтось може думати не так як вони про терористичну країну Росію, і нібито велика кількість людей у світі бачить Москву єдиною альтернативою засиллю американського впливу на світову геополітику.

Так один з форумних тролів рід ніком milonguero139, відпрацьовуючи кремлівські гроші, намагаючись видавити себе за жителя Західної Європи, так коментує статтю на сайті»: «Дуже жаль побачити такий незграбний шматок дезінформації, де видається бажане за дійсне. Правда знаходиться на прямо протилежному боці: Росія тільки виграє від девальвації рубля, що дозволить її промисловості диверсифікувати свої витрати (до речі, рубль частково повернув свої позиції, хоча зовсім небагато і Росія використовує долари, щоб викупити дешеві рублі, а це є хороший бізнес). США занурилися з головою в «ідеальний шторм», який буде знищувати долар, бо нафтодолар мертвий, а виробники нафти, для того, щоб уникнути отримання казначейських облігацій США, вибиратимуть рублі і юані. До речі, рубль забезпечений золотом, на випадок того, якщо ви це не помітили. З Новим роком всіх!»

Очевидно, що такою белебердятіною російські платні дописувачі намагаються зародити підозру в «наївних», як вони думають читачів, що Росія тільки несказанно виграла від великої девальвації рубля, і що це лише на користь російській економіці. Тут явно велике сподівання покладено на те, що західний читач не пам’ятає того, що це перелицьована теза з виступу нікого іншого, як Володимира Путіна.

Але запущені Кремлем інформаційні тролі покликані робити не лише цю ідеологічну «роботу». Москва після цього використовує їхні «одкровення» для того, аби вибрану з них «нарізку» подавати на підконтрольних путінському режиму сайтах, як думку форумністів із західного світу.

Так, наприклад, один із московських інтернет-сайтів подає великий огляд подібної «творчості», видаючи їх за точку зору «західників». «У Росії є проблеми, але слід показати більше пристойності і хороших манер в критиці і аналізі цих проблем. Прочитай гарненько ще раз. У Росії є свої проблеми, і я не є захисником путінського режиму, але ця стаття – антиросійське сміття, ось що це. Я не бачу тут грамотного аналізу (як і в деяких з тутешніх коментарів), а, в основному, негативну характеристику і слова, які з’єднуються в каламутну демагогію, або в пости у відповідь на статтю. Якби я був росіянином, я б був ґрунтовно ображений цією статтею.

Ніякої пристойності, манер, ні пояснення російських проблем, ні дискусій із запрошеними опонентами або обговорень питань. Просто спроба привернути низько інтелектуальний натовп віком до тридцяти років, щоб продати їм газети – ось як це виглядає. Це тільки роздмухує Холодну війну, до чого, здається, в Обами, або, навіть, у Путіна немає ніякого бажання. Соромно».

Тобто, це не що інше, що Росію не можна критикувати, а вся її критика автоматично веде до Холодної війни. Аргументи, звичайно, дуже «вражаючі».
Але підемо далі. Пропагандист guest-here з неприхованим злорадством повідомляє: «З Різдвом Христовим, дорогі іноземці, Європа страждає через відсутність російських туристів … на 50% менше – це свято … побачите, побачите».

Це виглядає таким чином, неначе вся Європа тільки й жила за рахунок туристів з Росії, а їх різке зменшення незворотно призведе до економічної катастрофи усіх без винятку європейські країни.

На що нік sikko6 у відповідь на одкровення guest-here оперативно відповідає: «Росіяни не подорожують і магазини пустують. Це серйозна проблема для Європи. Рецесія в Європі буде поглиблюватися в наступному році».

Отже, схаменіться якнайшвидше дорогі європейці, ваші санкції проти російського диктатора – це не що інше, як пряма дорога до економічної катастрофи і рецесії. І одумайтеся, поки не пізно.

Але sikko6 Кремлем покликаний вболівати за долю не лише Росії. Його тривожить і Саудівська Аравія. «Ситуація в Саудівській Аравії є набагато гіршою. Саудівська Аравія буде спиратися на заощадження, але це триватиме недовго. Зверніть увагу, що Саудівська Аравія імпортує майже все. Якщо низька ціна на нафту триматиметься довго, то для Саудівської Аравії це капут!»

На аргументовані заперечення своїх опонентів, що Саудівська Аравія витримає ціну і 10 доларів за барель, невгамовний sikko6 тут же відповідає, що «Низькі ціни на нафту підривають фінансову систему Саудівської Аравії. Саудівська Аравія стикнеться з бюджетним дефіцитом і буде змушена відмовитися від своїх планів, скорочуючи будівельні проекти і витрати. І це не обмежиться лише Саудівською Аравією. Інші країни-експортери нафти попадуть у таку ж саму ситуацію, такі як Канада, Велика Британія, Норвегія і т.д. Ви побачите зараження глобальних будівельних ринків. А це матиме вплив на інші сировинні товари, такі як залізна руда, мідь і т.д., що призведе до глобального економічного спаду».

А далі sikko6 у відповідь продовжує у тому ж дусі: «Чи знаєте ви, що саудівці імпортувати майже все, що вони споживають. Росіяни можуть жити тим, що виробляється в Росії. Отже, ви бачите, наскільки це серйозно для Саудівської Аравії. Саудівська Аравія доведеться відмовитися від інвестицій за кордон, щоб компенсувати дефіцит бюджету. Ви побачите глобальну кризу ринків країн, що понижують ціну нафти».

І продовжуючи дискусію зі своїми опонентами, sikko6 робить висновок: «Якщо низькі ціни на нафту продовжуватиметься в майбутньому, то країни, які покладалися на експорт нафти, будуть змушені вдатися до програм жорсткої економії вже зараз, поки вони не збанкротували. Будівельний бум на Близькому Сході закінчиться. Вони просто не матимуть достатньо грошей, щоб розпочинати нові непомірно амбітні проекти. Це може викликати кризу ринків країн-нафтовидобувачів. Падіння цін на нафту не годиться для світової економіки!»

Така велика активність російських тролів на форумах зарубіжних країн ще раз підкреслює, як бояться в Кремлі подальшого паління ціни на нафту.

Хоча виглядає це все дуже наївно і примітивно. Невже путіністи самі можуть вірити у те, що анонімне залякування Саудівської Аравії та інших країн, котрі експортують нафту, може на когось серйозно подіяти?

Схоже, що все навпаки, подільники Путіна не знають, що їм далі робити. Санкції виявились більш дієвими, ніж на це сподівалися самі путіністи. Тому своєрідне новорічне привітання путінських тролей прочитується, як намагання переконати демократичний світ зняти санкції, без поступок Кремля.

Але це дуже наївно, бо без полишення російськими терористами території Української держави жодної мови про зняття санкцій щодо Росії бути не може. Як би цього Путіну цього не хотілося…

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s