Ейфорії від мінського саміту нема

Радыё Свабода, 12 лютага 2015

Український політолог Віктор Каспрук вважає, що мінська угода про припинення вогню досягнута, тому що Путін боїться посилення санкцій проти Росії.

Також тимчасове примирення дасть сепаратистам можливість посилити свої збройні формування – в Росії вже оголошена спеціальна мобілізація. Україна повинна використовувати затишшя, щоб продовжити інтеграцію в Європейський Союз і НАТО, які всерйоз говорять про передачу Україні зброї, щоб захищатися від сепаратистів:

Позитив є в тому, що якийсь час, нехай і не до кінця визначений, триватиме перемир’я. Разом з тим ми пам’ятаємо, що у вересні таке ж примирення вже було, але російські війська і сепаратисти продовжували обстрілювати українські території.

«Позитив полягає в тому, що якийсь час, нехай і не до кінця визначений, триватиме перемир’я. Разом з тим ми пам’ятаємо, що у вересні таке ж примирення вже було, але російські війська і сепаратисти продовжували обстрілювати українські території. Це дає підставу не вірити ні Путіну, ні Росії, ні терористичним формуванням, які Путін створив на території України. Схоже, що це примирення потрібне Путіну для того, щоб не були введені додаткові санкції, про які говорить Захід. Тому він маневрує. Але в будь-якому випадку він не хоче відмовлятися від того, щоб Україна перейшла під контроль Росії тим чи іншим чином. Тому Україна під час примирення повинна концентрувати свої сили. Захід і особливо США навряд чи відмовляться від військової допомоги Україні, про яку говорилося раніше.

Примирення на руку Путіну й тому, що це дасть йому чергову можливість переформатувати свої сили, як це було восени. Тому, незважаючи на те, що формально угода підписана, ейфорії немає, так в кращому випадку ми отримаємо українське Придністров’я із замороженим конфліктом.

Я вважаю, можна говорити, що Путін досяг певного прийнятного для себе мінімуму, і тепер все буде залежати від того, наскільки Захід готовий серйозно ставитися до України. Захід повинен зрозуміти, що грає з міжнародним шулером, який сам і придумав правила гри».

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s