Єгипет на порозі касетного скандалу?

2 Путін кушають

Віктор Каспрук

У впливовій американській газеті The New York Times надрукована стаття її власного кореспондента в Каїрі Девіда Кіркпатріка «Leaks Gain Credibility and Potential to Embarrass Egypt’s Leaders» («Вірогідність правдоподібності витоків і потенціал для  збентеження керівництва Єгипту»).   

«Протягом багатьох місяців, – пише Девід Кіркпатрік, – постійна цівка аудіозаписів, які просочувалися назовні, надають рідкісну можливість підслуховувати розмови, що  викликають замішання. Вони відбувалися у вузькому колі генералів, близьких до президента Єгипту Абдель Фаттаха аль-Сісі.

На цих записах можна почути, як пан Абдель Фаттах аль-Сісі і його генерали насміхаються зі своїх покровителів з Перської затоки; смикають за мотузочки, щоб маніпулювати судами, засобами масової інформації і сусідніми країнами; і приховують мільярди доларів на спеціальних рахунках військових сил, які знаходяться поза контролем цивільного уряду, якщо ці записи є точними.

Тепер з’явилися деякі докази того, щоб припустити, що вони є достовірними. У трьох доповідях, наданих британською поліцією, шанована аудіо фірма судово-медичної експертизи знайшла «помірно сильні» докази справжності голосу пана Сісі на двох записах та голос головного генерала Мамдуха Шахіна на інших.

Немає жодних ознак того, що ці записи були сфабриковані накладанням разом розрізнених висловлювань з контексту, прийшли до висновку французькі партнери фірми зі J. P. French Associates, називаючи таке редагування вкрай неправдоподібним».

Як наголошує Девід Кіркпатрік: «Але багато єгипетських інтелектуалів та західних і арабських дипломатів в Каїрі, говорять, що вони вже готові до того, аби визнати ці записи справжніми».

На думку єгипетські експертів, існування цих витоків вказує на те, що військові є наскільки некомпетентними, що допустили здійснення цих записів в Міністерстві оборони протягом такого тривалого часу.

«Єгипетські засоби масової інформації, – зазначає Девід Кіркпатрік, –  значною мірою ігнорували існування записів. А приватні ЗМІ в один голос продовжували підтримувати пана Сісі, оскільки вони є залежними від влади.

Цей витік інформації свідчить про те, наскільки генерали переконані у тому, що можуть формувати суспільну думку за своїми смаками.

«Існує тема, яку ми хочемо, щоб усі наші засоби масової інформації і особливо телебачення, обговорювали, підкреслив соратник президента генерал Камель: «що будь-яка критика пана Сісі є ганьбою для нації».

Називаючи декілька популярних ток-шоу, генерал Камель констатує, що вони повинні нагадати громадськості, що пан Сісі відважний, особливо шанований, відкритий і патріот Єгипту. А коли критикани «роблять наклепи на цю чудову людину, то ми маємо дати на це достойну відповідь: дорогі єгиптяни, вам подобається, що роблять з людиною, яка трудилася і йшла на жертви задля вас?»

А далі генерал запитує свого слухача: «Ви слухаєте? Ви записуєте це чи ні?» Додаючи, що «Цим можна  розворушити людей!»

Назрівання касетного скандалу в Єгипті цілком здатне змінити силу впливу режиму президента-генерала Абделя Фаттаха аль-Сісі, який почав орієнтуватися на Москву і зробив Путіна ледве не своїм політичним кумиром.

Тепер, через багато років, можна лише дуже пожалкувати за тим, що надзвичайно успішний  на початку своєї діяльності колишній єгипетський президент Хосні Мубарак, не знайшов потім у собі сил вчасно полишити свій пост, і цим підготував подальший прихід до влади у Єгипті ісламістів, а після їх усунення – встановлення диктатури військових.

Можна сказати, одне, на жаль, за всі ці помилки еліт мусить заплатити єгипетський народ. Для якого виборена перемога під час «арабської весни» обернулася встановленням диктаторського режиму  Абделя Фаттаха аль-Сісі…

На фотографії: Путін і президент Абдель Фаттах аль-Сісі під час дружньої вечері у ресторані Міністерства закордонних справ Єгипту

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s