Як упертість Греції вплине на ставлення ЄС до України

Україна виглядає більш виграшним варіантом для Європейського союзу на тлі непоступливою Греції. Про це в коментарі порталу «Главное» повідомив політолог-міжнародник Віктор Каспрук.

«Я б не поспішав говорити, що проблеми з Грецією послабили ЄС. Швидше, для Європи це випробування. Після Греції ЄС має переглянути свої підходи до прийняття і виконання рішень. І це може бути плюсом. Греція стане тестом і показовим прикладом, як не треба себе вести у важкі часи», – каже Каспрук.

На його думку, незважаючи на жорсткі заяви грецького прем’єра, вже досягнуті якісь компромісні домовленості, хоча вони поки не оформлені офіційно.

«Насправді, Німеччина і Франція просто захотіли показати Афінам, що не можна бути нахлібником і користуватися європейськими благами так бездумно. Греція занадто вільно розпоряджалася дивідендами, які ЄС давав усім країнам. Можливо, буде створений окремий орган, який буде мати право приймати рішення, незалежно від голосів 28 країн-членів ЄС. У Брюсселі зрозуміли, що вони недостатньо мобільні у прийнятті жорстких рішень. І для України це тільки плюс», – вважає він.

Експерт зазначає, що Україна на тлі Греції виглядає позитивним прикладом.

«Це такий контраст:

Греція не погоджувалася на багато умови ЄС, а Україна демонструвала солідарність з Європою, не будучи членом Союзу і навіть не отримуючи гарантій на членство. Україна на тлі Греції виглядає як хороший учень. Київ показав, що вміє домовлятися і прислухатися до рішень ЄС, а наша країна готова прийняти умови гри. Греція почала ігнорувати ці правила, бажаючи показати сусідам, як багато вона значить. Ця країна далеко не найсильніша економіка ЄС, так що з економічної точки зору вона не завдасть Союзу великий удар. Але, завдяки Афінам, європейці почнуть цінувати такі країни, як Україна», – сподівається політолог.

http://likenews.com.ua/ua/ukraine/politic/3030851/

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s