Майбутнє української політики: Яценюка можуть замінити на Саакашвілі

Політичні партії готуються до місцевих виборів. Аналітики поки прораховують всі можливі комбінації об’єднань різних політсил, які дозволять набрати максимальну кількість голосів. Хто і з ким буде проводити спільну кампанію, остаточно стане зрозуміло тільки за місяць до початку виборів, заявив політолог Віктор Каспрук.

Партія «Блок Петра Порошенка» домовилася про спільну участь на місцевих виборах з УДАРом. Пропорція буде така: 70% списку — за членами БПП, 30% — за «ударівцями». Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело в партії УДАР. За словами співрозмовника агентства, партії домовилися також, що БПП «Солідарність» підтримає Віталія Кличка на виборах мера Києва і не висуватиме свого кандидата.

Наскільки ефективним буде такий союз, і які ще політсили можуть об’єднатися напередодні виборів, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів політолог Віктор Каспрук.

  • Як ви взагалі відреагували на цю інформацію? Чи була вона для вас несподіванкою?

— Я думаю, що це правильне рішення, оскільки на попередніх виборах фактично був створений блок з партії Петра Порошенка і УДАРу Кличка, і це виявилося політично доцільним рішенням. В подальшому, якщо демократичні сили навчаться розмежовувати свої інтереси по певним політичним сегментам, це буде абсолютний плюс для майбутнього української держави. Тому я думаю, що коли наші політики почнуть домовлятися, а не вставляти палки в колеса, як це було за часів Віктора Ющенка, українська політика від цього тільки виграє.

  • Раніше була інформація про те, що БПП проводив переговори про спільну участь у виборах з «Народним фронтом». Чому не склалося?

— Тут є об’єктивні чинники, треба враховувати той фактор, що все-таки з Кличком у Порошенка була відпрацьована взаємодія, і в даному випадку вони просто продовжують те, що вже працювало раніше. А з «Народним фронтом» в цьому сенсі, можливо, треба було б домовлятися на інших умовах. З іншого боку, це свідчить про те, що під вибори чи після виборів Арсенія Яценюка взагалі можуть замінити на якогось іншого політика, і не виключено, що це може бути Михайло Саакашвілі.

  • Експерти говорять, що між президентом і прем’єром не дуже, скажімо так, гарні стосунки. Що ви про це думаєте?

— Можна робити таке припущення, але Яценюк є самодостатнім політиком, він прекрасно розуміє, що ідучи в такий відповідальний час на прем’єрський пост, він фактично став політичним камікадзе, він пішов на це свідомо. Я думаю, що він також прораховує різні варіанти, хоча не виключено, що «Народний фронт» після виборів може приєднатися до коаліції Кличко-Порошенко, і скоріше за все, так воно і буде.

  • Чи є політичне майбутнє у союзу БПП-УДАР? Або ж це просто таке одноразове об’єднання?

— Поки що це виглядає, як проект, який має значне політичне майбутнє. Адже Віталій Кличко — це єдина в Україні людина, яку знають мільярди людей по всьому світу. Це видатний боксер, бої за участю якого дивилися мільярди людей. Тому зараз Кличко є величезним козирем для України. І я думаю, що Порошенко, як досвідчений політик, прекрасно це розуміє, тому з Кличком йому поки що по дорозі.

  • Тобто ви вважаєте, що у Кличка дуже непогані шанси залишитися на посаді мера Києва?

— У нього досить великі шанси, в принципі, він багато чого зробив, хоча дещо було і не зроблено. Але я прогнозую, що Віталій Кличко залишиться мером, тому що він — людина, яка може залучити великі інвестиції, його поважають у світі, він може напряму зв’язатися з будь-яким серйозним політиком і той буде йому відповідати. Тобто будь-яка інша людина на посаді мера Києва не буде мати тих дивідендів, які ще не один рік матиме Віталій Кличко на міжнародній арені.

  • Як ви вважаєте, чи можливі ще об’єднання перед місцевими виборами, наприклад того ж «Народного фронту» або «Радикальної партії», або «Самопомочі»?

— Я думаю, що це рішення буде остаточно прийняте десь за місяць до того, як мають бути проведені вибори, тому що зараз аналітики з усіх боків прораховують конфігурації, які можуть дати максимальну кількість голосів. В ідеалі, мені здається, необхідно, щоб всі без винятку політичні демократичні сили об’єдналися, тому що ці вибори будуть надзвичайно важкими. Як показали вибори в Чернігові, вони можуть бути не ідеально чесними, і тому, хоч це і вибори місцевого масштабу, вони великою мірою можуть впливати на історичну долю нашої країни.

 http://newsradio.com.ua/2015_08_05/Majbutn-ukra-nsko-pol-tiki-JAcenjuka-mozhut-zam-niti-na-Saakashv-l-Kaspruk-5069/

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s