Угорщина стає адвокатом Путіна в Європі?

11111111111111111

“Политикантроп” 19.02. 2016

Віктор Каспрук

Путін гарячково шукає собі в Європі союзників. І до нього вже почало доходити, що падіння цін на нафту та продовження далі санкцій, котрі накладені на Російську Федерацію, приведе його країну до катастрофи.
Втім, не бажаючи припиняти свою реваншистську політику щодо України, російський лідер з усіх сил намагається знайти підтримку в Європейському Союзі.

І для нього немає жодного значення хто може «клюнути» на «путінську наживку», головне, щоб на підвладному режиму телебаченні було показано яскраву картинку. На підтвердження тези міністра закордонних справ РФ Лаврова, що Європа вже почала втрачати свою єдність в російському питанні.

Путін дуже мріє про зняття санкцій

У Ново-Огарьово Путін почув саме те, що найбільше й хотів почути, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повідомив президента Росії, що країни Європейського Союзу зацікавлені у співпраці з Москвою і не будуть автоматично продовжувати санкції стосовно Росії.

На думку Віктора Орбана, «все більше і більше країн почали розуміти, що нам необхідна співпраця».

Виглядає на те, що угорський прем’єр намагається виступати у ролі адвоката Росії перед Європейським Союзом і Сполученими Штатами.

Оскільки орбанівське послання з Ново-Огарьово виглядає, як намагання констатувати, що санкції щодо Росії не вдалися і вони не принесли бажаного ефекту.

Тому потрібно не продовжувати, чи розширювати санкції проти Москви, а вибачитися перед Росією, зняти санкції і відновити бізнес з росіянами.

Публічно використовуючи свого угорського політичного прихильника, Кремль робить спробу нанести удар не лише по європейській єдності, а й по позиції США.

Надсилаючи цим Вашингтону послання, ми все більше розхитуємо монолітність вашої коаліції, тому вам було б краще пристати на московські умови.

Проблема тільки в тому, чи здатен сьогодні угорський хвіст крутити великою «собакою» ЄС?

Оскільки, завдяки своїм розкольницьким діям, сам Віктор Орбан давно вже став ізгоєм в Євросоюзі, і підвищити свій статус у цій організації шляхом загравання з Москвою, йому жодним чином не вдасться.

З іншого боку, Орбан не спроможний видати свій голос за думку багатьох європейців, котрі стурбовані міграційною кризою в ЄС.

Та коли Росія зазнає невдачі у своєму намаганні розколоти європейську єдність, для Кремля бажання видати бажане за дійсне набуває великої ваги.

Російський диктатор і угорський антидемократ знайшли один одного

Для Путіна, який волів би бачити суцільну орбанізацію Європи, угорський прем’єр є одним із небагатьох антидемократичних правих лідерів ЄС, який поділяє його погляди.

Таким чином, російський антизахідник і угорський антидемократ знайшли один одного у найкритичніший для єдності Європи момент.
Росія починає готувати для себе антисанкційну коаліцію, куди вона вже зарахувала Угорщину і Грецію, що зазнала певних економічних збитків після введення санкцій.

Через введення яких греки вже не можуть експортувати до Росії свою сільськогосподарську продукцію (полуницю, персики та інші фрукти).
Кремль дуже розраховує на цих двох потенційних «європейських штрайбрехерів», які влітку прогнозовано можуть проголосувати за зупинення санкцій проти Росії.

Проте, те що Путін почав так смикатися лише вкотре доводить, санкції працюють. І їх потрібно не тільки продовжувати далі, але й розширювати. Адже успішним результатом застосування подібних санкцій вже став Іран.

Крім того, якщо санкції передчасно будуть зняті з Росії, Мінські домовленості ніколи не будуть зреалізовані. А це вже шлях в нікуди.

Схоже на те, що Віктор Орбан, виступаючи у ролі російського агента впливу, готовий навіть пожертвувати своїм політичним майбутнім, тільки щоб спровокувати розпад чи фрагментування Європейського Союзу.

Показово, що ігноруючи російське вторгнення в Україну, Угорщина цим показує своє недружнє ставлення до України, що, на жаль, може відбитися на подальших взаєминах двох цих країн.

Віктор Орбан не хоче пам’ятати про 1956 рік

Також, своєю демонстративною підтримкою позиції Москви, Орбан ніби починає готувати ґрунт для відновлення угорських претензій на окуповану колись Австро-Угорською імперією частину української території. Що може означати, що в Угорщині ще й досі не позбулися образ щодо України.

Хоча в Будапешті мали б розуміти, що Україна не захоплювала жодної угорської території. А українське Закарпаття Україна отримали після розпаду імперії зла, СРСР, яку Путін так намагається відновити.
Водночас, дуже неприємно спостерігати за тим, що Віктор Орбан прикладає такі великі зусилля, щоб зробити Угорщину маріонеткою Росії.

Для нього ніби й не існує потоплення в крові угорців народної революції 1956 року.

Так що, він готує Угорщину до євроазіатської інтеграції? Адже саме такі висновки можна зробити з усієї діяльності в північному напрямку угорського прем’єра.

По правді кажучи, штовхаючи свою країну в бік репресивної і депресивної Росії Орбан, просто не до кінця уявляє з ким в дійсності він має справу.

Вибираючи для своєї держави нового партнера і стаючи у васальську позицію перед жорстким і підступним Путіним, він ніяк не може сподіватися на успіх і удачу.

У Москві зневажають європейців, які, на їхню думку, стали м’які і розслаблені від надмірного лібералізму, комфорту життя та сучасних цивілізаційних побутових зручностей.

Але орієнтуючись на Росію, прем’єр Угорщини Орбан мав би задатися питанням, скільки сирійських біженців взагалі прийняла у себе Росія?

У той час, коли сирійський президент Башар Асад вважається союзником Росії, Кремль не виявляє жодного бажання простягнути руку допомоги тим, хто з його вини опинився в такій критичній ситуації.

Тому перед тим, як відмовляти у підтримці сусідній Україні (під час вторгнення до неї російського агресора), Віктор Орбан мав би кілька разів подумати про те, як Путін і Росія обходяться з тими, хто вважається союзниками Москви.

Й пригадати, що колись Україна також входила до цієї категорії, а тепер Росія хоче силою незаконно відірвати великі частини українських територій.

Виглядає на те, що в Будапешті зовсім не вміють прораховувати ситуацію на декілька кроків вперед.

Адже якщо гіпотетично уявити собі, що Україна повністю перейшла б під контроль Росії, то, у такому разі, кордон з Росією проходитиме в Угорщини через Закарпаття.

То невже Віктор Орбан є настільки наївним чи  недалекоглядним, аби не зрозуміти того, що у такому разі Москва почне претендувати на ті суміжні території, які під час існування Української держави вважаються угорськими?..

http://politikan.com.ua/2/0/0/195342.htm

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s