Інвестиційний процес в Україні

 Віктор Каспрук

 Україні потрібні позитивні зміни. А інвестиційні вкладення в економіку України є якщо і не найголовнішим, то одним з найвагоміших чинників можливої зміни сьогоднішніх вітчизняних реалій.

Оскільки недостатність фінансування не лише стримує запровадження конкретних виробничих проектів чи розвиток окремих галузей, а й робить неможливим перебудування економіки в цілому, відбивається на буксуванні реформ законодавчого простору, на спотворенні політичного простору країни.

Створилася ситуація замкненого кола: нецивілізована структурованість через бідність, а бідність – через нецивілізовану структурованість в Україні.

Хоча відсутність фінансів не була причиною сьогоднішньої ситуації в економці, і навіть не є найважливішим чинником в зміні на краще існуючого стану, проте вирішення питання пожвавлення інвестиційного процесу, поза всяким сумнівом, мало б стати тим живильним середовищем, в котрому відновлять свої сили інші економічні, політичні та соціальні чинники, розірвавши замкнуте коло, по котрому вже десятиліттями тупцює наша країна.

Мабуть найважливішим для українських громадян наслідком пожвавлення інвестиційного процесу могло стати створення великої кількості нових робочих місць, утворення потужного джерела заробітку для пересічних громадян.

Не менш вирішальним, але вже для соціуму в цілому, в цьому випадку є неминуче відновлення діяльності десятків, якщо не сотень тисяч вітчизняних приватних підприємств, успішно винищених волюнтаристським адмініструванням та нерозумною фінансовою і податковою політикою ще в часи Кучми-Януковича.

Не менш важливим чинником реабілітації господарського механізму України є утворення бази та виникнення підстав для приведення до норми системи оподаткування.

Слугуватимуть цьому з одного боку – об`єктивні чинники можливості зниження податків через збільшення розмірів підлягаючих оподаткуванню фінансових потоків й необхідності такого кроку для нормального розвитку усіх економічних та позаекономічних галузей, а з другого боку – суб`єктивні чинники потужного лобіювання всіма зацікавленими сторонами процесів нормалізації залежних від влади параметрів економіки та структурних чинників адміністрування.

Ось тут ми підходимо до, можливо, найголовнішого аспекту – політичних наслідків інвестицій до української економіки.

Згадане лобіювання всіма зацікавленими учасниками освоєння інвестицій є не лише процесом проштовхування своїх інтересів вітчизняними та зарубіжними підприємцями.

Не менш зацікавленими в успішному перебігу освоєння інвестованих фінансів є широкі верстви населення країни.

Сюди відносяться як громадяни, котрі прямо задіяні на виробництвах, утворених за рахунок інвестицій так і ті, хто пов`язаний з інвестованими підприємствами діяльністю по обслуговуванню учасників подібного виробництва та іншими соціальними чинниками.

А таких громадян в десятки разів більше, аніж безпосередніх учасників освоєння інвестицій, оскільки сюди окрім членів сімей працівників фінансованих інвестором підприємств, чи працівників підрядних організацій, можна віднести усіх задіяних в сфері обслуговування – від перукарів до базарних торговців.

Таким чином, одночасно з просуванням інвестиційного процесу, відбуватиметься формування процесу досягнення громадянської згоди за рахунок утворення потужних життєво-важливих спільних інтересів широкого кола соціальних верств.

Це, в свою чергу, має слугувати потужним базисом для кристалізації державницькі налаштованих центристських політичних сил.

Питання конструктивності та центристськості влади за такого перебігу подій вирішиться природним шляхом, без непотрібних збурень, викликаних переділом куцого спільного пирога, та в стислий термін.

Проте, головним питанням для можливих інвесторів, на рівні прагматичних вимог інвестування в Українську економіку, є гарантія повернення вкладених фінансів та одержання інвестором прогнозованого прибутку.

За умови виконання таких вузько прагматичних вимог не є суттєвими недоліки не визрілої структури українських реалій у всіх площинах.

Це, в свою чергу, означає цілком реальну можливість повного задоволення вітчизняного попиту на вільні фінансові ресурси, котрі існують в міжнародному господарському механізмі в розмірах більш ніж достатніх для потреб України вже сьогодні, не чекаючи визрівання ідеальних для самодостатнього інвестування умов.

Другою стороною медалі чинника гарантування інвестицій є їх безпека на всьому проміжку перебування в Україні. Аспект безпеки інвестицій є тотожним гарантуванню, по суті наслідків для усіх суб`єктів операції інвестування, хоча й дещо відмінним за своїми внутрішніми механізмами реалізації.

Таким чином, тут для політичних сил, котрі сприятимуть надходженню іноземних інвестицій в Україну, найважливішим результатом буде навіть не потужна фінансова база, утворена симпатиками з підприємців, що отримали фінансове сприяння своєму бізнесу, хоча й цей чинник надасть якісно нові можливості подальшої політичної діяльності.

Сприяння розв`язанню гордієвого вузла проблем українського сьогодення за рахунок енергії інвестицій одразу виведе таку політичну силу в беззаперечні лідери стосовно симпатій громадян.

Найкращою передвиборчою агітацією буде залучення потенційних виборців до спільної життєво значимої діяльності, що буде вигідно вирізняти цю політичну силу на тлі маніпулятивних вправ її опонентів.

А напрацьований від початку соціально значимий інвестиційний механізм, буде й надалі тим важелем, за допомогою котрого можна буде швидко розвинути досягнутий успіх у всіх царинах суспільного життя та державної діяльності, включно з достойними та взаємно прийнятними міжнародними стосунками.

 

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s