«Мінський формат» варто було б замінити на «варшавський» – Каспрук

Радіо Свобода 19 вересня 2016 

Віктор Каспрук

Україні варто розширити переговори щодо досягнення миру на Донбасі і запропонувати такий формат, у який були б залучені США і Великобританія як підписанти Будапештського меморандуму, а також країни Балтії та Польща. Таку думку в ефірі радіопрограми «Донбас. Реалії» висловив журналіст-міжнародник Віктор Каспрук.

«Абсолютно очевидно, що якщо, Росія буде продовжувати свою терористичну діяльність на Донбасі, ми маємо говорити про новий – варшавський – процес, і ставити це питання в ООН і в усіх серйозних організаціях, які можуть прислухатися до інтересів України. Ми маємо співпрацювати з тими, хто хоче нам допомагати», – каже він.

Журналіст вважає «Мінський формат» малоефективним і таким, що завів питання досягнення миру на сході України у «глухий кут». На думку Віктора Каспрука, лише розширення формату переговорів й залучення до них інших союзників може бути дієвим у протидії Росії, яка має потужну дипломатію і лоббі у багатьох частинах світу, зокрема в Євросоюзі.

У контексті переговорів про досягнення миру на сході України зазвичай говорять про два формати – мінський і нормандський. «Мінський формат» – це переговори, що ґрунтуються довкола Мінських домовленостей, підписаних представниками України, Росії та ОБСЄ, а також за участі представників проросійських угруповань «ДНР» та «ЛНР». «Нормандський формат» – це переговори за участі керівництва України, Росії, Франції та Німеччини.

В оточенні президента Польщі Анджея Дуди наприкінці 2015 року заявляли про бажання цієї країни брати активнішу участь у переговорах щодо досягнення миру на сході України. Пізніше, однак, сам Дуда заявив, що Польща не має наміру втручатися у «Нормандський формат».

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці бойовиків на Донбасі й вимагають від неї виконання мінських угод. Росія, однак, заявляє, що є лише «гарантом» виконання мінських домовленостей.

http://www.radiosvoboda.org/a/news/28000702.html

 

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to «Мінський формат» варто було б замінити на «варшавський» – Каспрук

  1. Алег коментує:

    Добрая прапанова – “варшаўскі” фармат!!!…

  2. Lev Havryliv коментує:

    Дуже влучний коментар. Мінський формат миру Україні не приніс і працює лише на користь російських неоімперіалістів.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s