Путін не врахував стійкості і мобільності американської системи влади

Віктор Каспрук

Як би це не звучало парадоксально, але в намаганні президента Сполучених Штатів розпочати «консервативну перебудову Америки» і світової геополітики, Путін може виявитися для нього непоганим «стимулом». Принаймні на самому початку його президентської каденції.

Оскільки спроби Кремля вплинути на перебіг президентської кампанії у США і використання для цього «партизанської пропаганди», поставили перед політичним американським істеблішментом питання, – наскільки надійно їхня країна захищена від будь-яких зовнішніх впливів.

Таким чином (хоче цього сам Дональд Трамп, чи не хоче), але йому весь час доведеться доводити американцям, що він ніяким чином не пов’язаний із Путіним.

А це, в першу чергу, підштовхуватиме його до поступового переходу до більш потужної і реалістичної політики щодо Росії, котрою вже 17 років заправляє пожиттєвий президент.

Варто почати з того, що Білий дім не зможе закривати очі на прагнення Путіна зменшити американський інтерес і вплив в Європі та Азії.

А наростання внутрішньої політичної кризи, яку провокують розбіжності в ставленні політикуму США до напряму у якому слід проводити російську політику, вносить певний розкол в середовищі владних еліт.

Водночас, провокування Росією втягнення її в воєнну гонку з Америкою, мало б суперечити стратегічним цілям Путіна. Адже тут необхідно враховувати не тільки фактор збільшення Сполученими Штатами витрат на виробництво і закупівлю новітніх модерних типів озброєння, а й зростання військової ефективності американської армії.

Що, в свою чергу, поставить Москву перед вибором, де взяти кошти на модернізацію і збільшення боєздатності своєї армії.

Це повністю руйнує плани Путіна, котрі полягали в тому, що потрібно лише направляти в правильне русло сценарій, а «трампівська» Америка сама відкриє Росії шлях на світову арену і визнає Кремль рівним собі геополітичним партнером.

Путін звик діяти тактично політично оперативно, відчуваючи межі своєї влади і корупційних можливостей.

Трамп поки що відчуває себе більше бізнесменом, ніж політиком у світі номер один. Тому він розривається між владою і бізнес-можливостями, а американський світ перебуває сьогодні від цього у дуже серйозному замішанні.

Проте, якби навіть Дональд Трамп вирішив стати таким, як Путін, у нього ніколи не буде такої можливості.

Адже американська конституційна система, завдяки батькам-засновникам США, створена таким чином, що президентська влада є лише одним із трьох її стовпів.

Але російський диктатор цього не розуміє і має ілюзії, що сіючи хаос по світу він зможе вічно бігати колами навколо американської зовнішньої політики, вишукуючи в ній пробої і роблячи спроби нанести дошкульні удари.

Це в нього не вийде ні зараз, ні в майбутньому. Американська державна машина сконструйована таким чином, що всі «геополітичні танці» Путіна будуть прораховані, і ефективну відповідь він отримає набагато швидше, ніж це можуть собі уявити в Москві.

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s