За окупацію українських територій мають платити самі окупанти

0 1 Путін

Віктор Каспрук

У цій ситуації, коли електроживлення окупованих районів Луганщини забезпечуватимуть за рахунок збільшення тарифів на електроенергію для російських громадян, і досягнута домовленість про виплату боргів Україні за водопостачання, дуже схоже, що Росія сама себе тут перехитрила. Якщо Москва готова повністю взяти на своє утримання усі території, які вона окупувала, то чи є у неї, під час накладення на Росію санкцій Заходом, кошти? Адже ні для кого не є секретом, що в регіонах Російської Федерації вже назріває значне народне невдоволення. А фінансування чужих територій за рахунок росіян ще більше виснажить бюджет РФ.

Хоча взагалі ця війна виглядає дуже дивно, коли йдуть військові дії, є вбиті, полонені, а з іншого боку йде постачання води, газу, електроенергії на окуповані території. Це виглядає так, якби свого часу фашистська Німеччина окупувала Україну, а потім вимагала, що давайте, оплачуйте за рахунками, оскільки це ваша територія.

Тут логіки жодної немає. Або територія окупована, і ми їм нічого не постачаємо, або з цієї території окупант іде – в такому разі ми дійсно берем на постачання населення, яке там проживає.

Тобто треба чітко розмежувати окупацію і зобов’язання Української держави підтримувати окуповане населення саме енергоносіями і продовольством. Якщо Росія вважає, що бере під контроль цю територію, значить нехай вона їх і забезпечує харчуванням, електроенергією та водопостачанням. По-моєму, логічно і зрозуміло, що так би мало бути.

З іншого боку Росія навряд чи зможе довго фінансово утримувати окупований Крим, окуповані райони Донецької і Луганської областей. Це буде величезним ударом по її економіці, яка і так впала, наскільки мені відомо, за останні роки десь на 40%.

Відмова української сторони утримувати території, котрі вона не контролює, є абсолютно правильним рішенням. Єдине зауваження, що це рішення дещо запізнилося. Треба було робити це від самого початку, так само, як і перекривати проходження людських потоків в один і інший бік.

Тобто ситуація має полягати, з моєї точки зору, таким чином, ми чітко говоримо населенню окупованих територій: «Ми вам даємо місяць або два місяці. За цей час ви маєте остаточно визначитись, або ви виїздите на неокуповану територію України, і ми якимось чином вас забезпечимо житлом і роботою, або ви будете знати, що потрапити на територію України до деокупації частини Донецької і Луганської областей вам не вдасться».

Тобто треба чітко розставити крапки над «і», щоб не було двоякості – що можна пересуватись в один і інший бік, так само, як із Кримом, бо це може тривати до безкінечності. Якщо ми визнаємо окупацію, то ми дотримуємося усіх законів та правил, які належить застосовувати щодо окупованих територій.

У такому разі виникає питання, чи можливо буде повернути ці території? І якщо можливо, то коли?

Я думаю, що окуповані території повернути можливо. Ми можемо згадати досвід ФРН і НДР. Здавалося, що там комуністична чи соціалістична влада, була надовго. Вони виробили якусь специфічну НДРівську ментальність, але це закінчилось тим, що це штучне утворення, яке називалося Німецькою демократичною республікою, впало, не витримавши потужного тиску економічних і політичних обставин.

Дуже важко сказати, коли ми зможемо повернути ці території. Але скоріше за все, лише тоді якщо Росія почне розпадатись, або в Росії прийдуть до влади продемократичні сили, які почнуть переговори з Українською державою з того, що вони виходять з Криму, ліквідовують свою базу в українському Севастополі і так само йдуть з Донбасу.

І це абсолютно реально, але все залежатиме від того, наскільки довго ще зможе протриматись Путін. За деякими підрахунками, це може бути рік-два. Але ці рік-два ми маємо протримати ці окуповані території у тому статусі, в якому мали тримати від самого початку.

https://www.obozrevatel.com/politics/37582-izolyatsiya-ldnr-rosiya-sama-sebe-perehitrila.htm

Advertisements
Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s