Пропозиція Кучми не стріляти у відповідь – підготовка до капітуляції України

Пропозиції Леоніда Кучми не відповідати на провокаційні обстріли терористів на Донбасі, а також скасувати економічну блокаду ОРДЛО, є реалізацією плану Кремля з капітуляції України. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог Віктор Каспрук.

Експерт вважає останнє засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) в Мінську спробою сторін «почати домовлятись домовлятися». Водночас аналітик розкритикував пропозицію глави української делегації на переговорах Леоніда Кучми не відповідати на провокативні обстріли терористів, що ведуться з цивільних об’єктів на тимчасово окупованих територіях.

Віктор Каспрук
політолог

«Леонід Кучма, який не служив в армії і не має відношення до воєнної справи, не розуміє, що якщо сили ООС перестануть стріляти у відповідь, то окупанти просто почнуть розстрілювати українських військових як у «тирі». Це початок недолугої політики капітуляції, якою чинна влада хоче прикритись перед своїм електоратом, аби продемонструвати, що вона щось починає робити для припинення війни. З агресором неможливо домовитись, якщо сам агресор не хоче домовлятися. Тому слід шукати кардинально інші підходи. Мені здається, що ті кілька тисяч воїнів, які брали участь в АТО, ніколи не допустять, аби Україна так легко могла здатися, коли для цього немає жодних об’єктивних причин»

Пропозицію Леоніда Кучми скасувати економічну блокаду ОРДЛО, політолог вважає прагненням нової влади реалізувати план Володимира Путіна ще п’ятирічної давності.

«Зняття блокади з ОРДЛО – це реалізація плану Кремля з капітуляції України. Всі останні п’ять років у переговорах ТКГ просувався план Путіна, тільки формулювався він іншими словами й термінами, подався начебто у вигляді нових пропозицій. Домовитися з Росією можливо лише на її умовах. Якщо Україна хоче капітулювати, а потім знову віддавати російським загарбникам область за областю, тоді пропозиція Кучми – це найкращий спосіб і саме для цього його призначили на нинішню посаду. Однак більшість українських патріотів цього не допустять. Єдине, що Україні доведеться заплатити набагато більшими жертвами, ніж це було на Євромайдані і це буде трагічний результат останніх президентських виборів. Нажаль українське суспільство виявилося не готовим до реального розуміння, що нам пропонує ця історія і що ми маємо зробити для того, аби вберегти незалежну державу. Домовлятися з Росією можна на рівних, а домовлятися з позиції меншості означатиме, що за кілька років, країна втратить ознаки державності»

— Віктор Каспрук,
політолог

Експерт також переконаний, що Мінський формат мирних переговорів по Донбасу був актуальним у 2014-2015 роках, коли вдалося зупинити просування російських військ на територію України. На сьогоднішній день, вважає аналітик, переговори слід переформатувати і розширити.

«За останній тиждень Росія активізувала бойові дії на Донбасі. Агресор вкотре намагається схилити нас до миру, вбиваючи українських військових. Переговори у Мінську слід закінчувати – Білорусь нашпигована агентами ФСБ РФ і українська сторона буде вимушено здавати національні інтереси. Пропозиція Італії приєднатися до мінських переговорів для того, аби їх «оживити», нічого не змінить. Потрібні інші переговорні майданчики – Варшава, або Вільнюс. Окрім Франції та Німеччини, до переговорів мають приєднатися США і Велика Британія, як країни-гаранти України за Будапештським меморандумом. Лише в такому форматі мирні переговори по Донбасу отримають новий імпульс. Якщо ж цього не станеться, Україна буде «ходити колами» і втрачати людей, а політична й економічна ситуація буде лише погіршуватися»

https://ua.news/ua/propozytsiya-kuchmy-ne-strilyaty-u-vidpovid-pidgotovka-do-kapitulyatsiyi-ukrayiny/?fbclid=IwAR12nOKHj0W7h3-Z2eGdCtUmtVxp2OO-aqDyuHCGfmycBNmFA6uo-gMjYzE

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s