Путін вирішив готувати правонаступника?

Віктор Каспрук

Президент Російської Федерації Путін дав інтерв’ю міжнародній інформаційній агенції Bloomberg. У якому заявив, що поки не вирішив, чи буде брати участь у виборах 2018 року. Але вважає, що майбутній лідер Росії повинен представляти більш молоде покоління.

А на запитання про причини його настільки довгого перебування в керівництві Росії Путін сказав, що «завжди намагається відчувати настрої людей, відчувати їх потреби, їхній настрій на форми, способи розв’язання завдань, на їх пріоритети, і орієнтуватися, насамперед, на це».

При цьому Путін приблизно описав майбутнього президента Росії. «Він повинен бути молодим, але зрілим». І хто б це міг бути? Не Кадиров же.

Та якщо уважно придивитися, як президент Росії відповідав на питання журналіста з Bloomberg, то виникає думка, що для світового мистецтва пропав великий актор.

Ну просто таки рівня Роберта де Ніро, Аль Пачіно чи Леонардо ді Капріо разом узятих. Але якби цей путінський «талант» та в мирних цілях.
Та якщо Путін дійсно починає серйозно задумуватися про свого правонаступника і визначатися з його персоною, це, скоріше за все, відбудеться без його участі в теледебатах і за якнайбільшої розкрутки подібного кандидата усіма гілками влади.

Хоча за повного знищення інакомислення і тотального контролю за російським телебаченням, електорат може проголосувати за кого завгодно.

Водночас реальної альтернативної кандидатури в Росії явно не простежується.

А оскільки в Російській Федерації сьогодні 40 мільйонів пенсіонерів по-факту і стільки ж пенсіонерів по духу, а інші – бюджетники, то зовсім не важко підштовхнути їх до того, аби вони дружно, в єдиному пориві, проголосували за потрібного путінському режиму кандидата.

Втім, можливо, усе це політичне дійство є лише частиною традиційного ритуалу, котрий в Росії не змінюється вже декілька століть.

І владі треба, що вірнопідданий народ поумовляв діючого «царя». Якщо це так, то за умовляннями не забаряться.

Та й хто здатен серйозно повірити у те, що Путін може так легко відійти добровільно від влади?

Ну підбере замість себе такого, як Дмитро Медведєв, щоб знову стати прем’єр-міністром, але й тоді кремлівську владу нізащо нікому не віддасть.

Тому дуже все схоже на те, що це його словоблуддя є лише хитромудрим прихованим передвиборчим маневром для підтримки «єдиноросів».

За логікою розвитку російського політичного процесу, Путіну треба було піти на піку досягнень, наприклад, коли нафта була 100 доларів за барель.
А зараз вже таку можливість втрачено. Бо ще можна й палацового перевороту дочекається.

Вибору майже немає. Хоча можна, звісно, «гайки» трошки спробувати закрутити. Але чи не зірве при цьому «різьбу»?

Також необхідно звернути увагу на те, що Путін дуже боїться, щоб у російській політиці з’явилися харизматичні, досвідчені та зрілі особистості.

Які говорять розумні речі і пропонують розумні вирішення поставлених перед Росією завдань.

Тому, скоріше за все, для нього молодий, але «досвідчений» – це повністю керований правонаступник. Для якого Путін міг би стати невидимим закулісним досвідченим наставником.

Звичайно, що за повної гарантії недоторканності «зароблених» ним за роки президенства капіталів і особистої безпеки.

Однак, за критичної для Росії ситуації, котра склалася нині, Путін не може дозволити собі політичну рокіровку, яку провів його попередник, колишній президент РФ Борис Єльцин.

Тому, швидше за все, подібні його заяви – це типовий хід тирана. Який хоче пересвідчитися, як поведуться у такому випадку його підлеглі. І жорстко розправиться з тими, кому ідея його відходу від влади могла здатися хоч якось прийнятною…

Опубліковано у Uncategorized | Теґи: , , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s